ریاست نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان به یک مقام روس واگذار شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزارت دفاع روسیه گفت: رهبری نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان را فرمانده نیروهای هوابرد این کشور بر عهده خواهد داشت.

ریاست نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان به یک مقام روس واگذار شد

به گزارش خبرنگار نقد و بررسی کالاهای دیجیتال در دوشنبه، فرماندهی نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان به آندرئی سردیوکوف فرمانده نیروهای هوابرد فدراسیون روسیه واگذار شد.

ایگور کاناشنکوف کننده رسمی وزارت دفاع روسیه با اعلام این خبر گفت که تمام نیروهای حافظ صلح روسیه آموزش های ویژه را گذرانده اند و تجربه واقعی رزمی دارند.

وی گفت: گروه هایی که از طریق وزارت دفاع روسیه متشکل از 70 فروند هواپیمایی ایل - 76 و 5 فروند آن-124 ایجاد شده اند، یگانه های نیروهای روسی حافظ صلح پیمان امنیت جمعی را به صورت شبانه روزی به قزاقستان منتقل می کنند.

بنابر سخنان وی، در حال حاضر، فرودگاه بین المللی شهر آلماتی از طریق نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه به همراه نهادهای مجری قانون قزاقستان تحت کنترل کامل قرار گرفته است.

هواپیماهای ترابری نظامی روسیه همچنین نظامیان بلاروس، تاجیکستان، قرقیزستان و ارمنستان را به قزاقستان منتقل می کنند.

به گفته کاناشنکوف، سرکنسولگری روسیه در شهر آلماتی و سایر تاسیسات مهم نیز تحت حفاظت قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی به نهادهای مجری قانون قزاقستان در برقراری نظم و قانون کمک می کنند.

قبل از این مقامات قزاقستان اعلام کرده بودند که نیروهای حافظ صلح پیمان امنیت جمعی در عملیات های نظامی شرکت نمی کنند و تنها حفاظت از امکانات دولتی را بر عهده خواهند داشت.

5 ژانویه رئیس جمهور قزاقستان اعتراضات در کشورش را یک اقدام تجاوزکارانه خارجی خواند و از سازمان پیمان امنیت جمعی کمک خواست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ریاست نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان به یک مقام روس واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان به یک مقام روس واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید