رونمایی از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، امروز از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی کشور و کتاب روش های تجزیه کود در موسسه خاک و آب کشور درمشکین دشت رونمایی شد.

رونمایی از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی

به گزارش از ، همزمان با هفته پژوهش با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی کشور و کتاب روش های تجزیه کود در موسسه خاک و آب کشور درمشکین دشت رونمایی شد.

اسدی رحمانی، رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور در این مراسم با اشاره به فعال شدن سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی، گفت: این سامانه همچون یک بانک اطلاعاتی است که داده های آب خاک کود و گیاه در آن ذخیره می شوند به طوریکه آزمایشگاه ها داده های خود را وارد این پلتفرم نموده و یاری زیادی به این عرصه برای استفاده سیاستگذاران و کشاورزان می نماید.

خاوازی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به ارتباط مستقیم تغذیه گیاه با کمیت و کیفیت فراوریات کشاورزی گفت: بین سی و پنج تا چهل درصد سهم تغذیه گیاه در فراوری موثر است و اگر کشاورزان بتوانند امروزه از نهاده های تغذیه ای درست و در زمان مناسب استفاده نمایند، می توانند برداشت محصول را به چندین برابر افزایش دهند.

او در ادامه اضافه نمود: در بخش زراعت سه برابر و در باغبانی نه برابر گپ فراوری از کشاورزان عادی تا نمونه فاصله وجود دارد و بخش قابل توجهی از این موضوع به رفتار ما با گیاه و خاک مرتبط است و قسمتی ک به آسانی باید کشاورز آن را بداند و بکار بگیرد باید بداند از چه کودی و در چه زمانی و چگونه استفاده کند.

اکبری، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک هم با اشاره به مسائل بهره وری برای تغذیه منابع آب و خاک گفت: برای کاهش شکاف بهره وری در بخش کشاورزی در کشور در باغات و زراعت، نیازمند یک سامانه در دسترس و چابک هستیم تا متخصصین و بهره برداران به سرعت از اطلاعات آن ها استفاده نموده و مدیریت پایدار خاک رو انجام دهند.

در انتها این مراسم از محققین، کارشناسان و کارکنان برتر موسسه خاک و آب تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

د.خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رونمایی از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید