روغن سیر برای موها

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خواص دارویی سیر از هزاران سال پیش برای انسان ها شناخته شده است. سیر یکی از قدیمی ترین گیاهان به تعداد می رود. استفاده منظم از روغن سیر برای موها می تواند به خلاص شدن از دست مسائل مو یاری کند.

روغن سیر برای موها

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

خواص دارویی سیر از هزاران سال پیش برای انسان ها شناخته شده است. سیر یکی از قدیمی ترین گیاهان به تعداد می رود. استفاده منظم از روغن سیر برای موها می تواند به خلاص شدن از دست مسائل مو یاری کند.

فواید روغن سیر برای موها

سیر فواید زیادی برای سلامتی دارد. سیر دارای خاصیت آنتی آنتی بیوتیک و ضد قارچی قوی است که می تواند به از بین بردن ویر وس ها ، باکتری ها و قارچ ها یاری کند. سیر دستگاه ایمنی را تقویت می نماید و به مبارزه با عفونت یاری می نماید. استفاده از روغن سیر برای موها به کنترل ریزش مو یاری می نماید و بافت موها را بهبود می بخشد.

ترکیبات سیر

خواص منحصر به فرد سیر به خاطر ترکیبات تغذیه ای آن است. سیر منبع غنی از گوگرد است که جزء ترکیبات حیاتی انواع مختلفی از پروتئین ها از جمله کراتین است. وجود کراتین مانع شنمایندگی موها می گردد. به عبارت دیگر، کراتین موها را تقویت می نماید. گوگرد بعلاوه برای سلامت پوست سر هم مفید است.

کسانی که بدن آن ها قادر نیست از ویتامین E استفاده نمایند از مسائل ریزش مو و خشکی موها رنج می برند. سلنیوم یکی از ترکیبات موجود در سیر است که استفاده مناسب از ویتامین E در دسترس بدن را فراهم می نماید. سلنیوم بعلاوه نقش مهمی در مبارزه با رادیکال های آزاد ایفا می نماید. رادیکال های آزاد به غشای سلول ها آسیب می زنند. سلنیوم از سلول های پوست سر در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد محافظت می نماید.

سیر بعلاوه حاوی ویتامین هایی مانند ویتامین C ، ویتامین B1 و ویتامین B6 است. ویتامین C فراوری کلاژن را افزایش می دهد که استحکام ریشه موها را افزایش می دهد. پس، ویتامین C از شنمایندگی موها جلوگیری می نماید. ویتامین B1 گردش خون در پوست سر را افزایش می دهد که برای رشد مجدد موها حیاتی است.

سیر حاوی مواد معدنی مانند کلسیم ، فسفر ، مس ، منگنز و غیره است که برای موها مفید هستند. کلسیم قسمت جدایی ناپذیری از عناصر سازند ه موهاست. منگنز به استفاده از مواد مغذی مختلف در بدن یاری می نماید. مس و آهن موجود در سیر به درخشندگی موها یاری می نمایند.

استفاده موضعی از روغن سیر هم برای سلامت موها و هم برای سلامت پوست سر مفید است. عصار ه سیر رشد موهای تازه را افزایش می دهد و باعث بهبود شرایط موها می گردد. ماساژ دادن پوست سر با روغن سیر گردش خون را افزایش می دهد ، مواد سمی سطح پوست سر را از بین می برد و ریشه موها را تقویت می نماید. کسانی که از خارش پوست سر رنج می برند یا موهای خشک دارند می توانند با استفاده از روغن سیر از شر این مسائل خلاص شوند.

آماده کردن روغن سیر

برای تهیه روغن سیر چند حبه سیر را در یک فنجان روغن زیتون به مدت یک هفته خیس کنید. بعد از آن می توانید از این روغن برای ماساژ دادن موها بهره ببرید. قبل از خواب موها را با روغن سیر ماساژ دهید و سر خود را با کلاه یا حوله بپوشانید. صبح روز بعد موهای خود را با یک شامپوی معمولی بشویید. چند هفته از این روش بهره ببرید تا ببینید که ریزش مو کاهش پیدا می نماید و رشد مجدد موها آغاز می گردد.

روغن سیر ماده ای طبیعی است و بدون نگرانی می توان از آن استفاده کرد. ولی، افرادی که به سیر حساسیت دارند نباید از آن استفاده نمایند.

منبع: راسخون

به "روغن سیر برای موها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن سیر برای موها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید