روایت رسانه های غربی از وقوع سیلاب در ایران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران - خبرنگاران - رسانه های غربی روز دوشنبه در گزارش های جداگانه ای، وقوع سیلاب در ایران را بازتاب دادند.

روایت رسانه های غربی از وقوع سیلاب در ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که سیل غافلگیرکننده در جنوب این کشور، دستکم 11 کشته و 15 مصدوم برجا گذاشت.

در این گزارش به نقل از پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس ایران آمده که بارندگی های شدید در اطراف شهر شیراز باعث وقوع سیلاب ناگهانی در این شهر شده است.

تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که در استان های فارس، کردستان، قم و اصفهان نیز هشدار وقوع سیلاب صادر شده است.

استان های گلستان و مازندران در شمال ایران به مدت بیش از یک هفته گرفتار سیلاب بوده است و دو نفر در جریان آن کشته شده اند.

سازمان هواشناسی ایران درخصوص بارش های شدید در نقاط مختلف سراسر کشور هشدار داده است.

سال گذشته، دستکم 30 نفر بر اثر وقوع سیلاب ناگهانی در استان آذربایجان شرقی جان باختند.

خبرگزاری رویترز نیز روز دوشنبه به نقل از تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که دستکم 11 نفر بر اثر وقوع سیلاب ناگهانی در استان فارس جان باختند.

این گزارش حاکی است که سیل در پی بارندگی های شدید در نقاط دیگر ایران نیز روی داده و بیش از 56 هزار نفر از ساکنان 270 روستا و شهر کوچک در استان های شمالی مازندران و گلستان را در روزهای اخیر گرفتار کرده است.

پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس ایران گفت: دستکم 11 نفر در استان فارس کشته و 35 تن مصدوم شده اند.

تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که چند استان این کشور، به دلیل بارندگی های شدید، در حالت هشدار بالا برای وقوع سیل قرار گرفته اند.

در همین حال رادیو فردا گزارش داد که جواد جاوید نیا معاون دادستانی کل ایران در امور فضای مجازی خاطرنشان کرد که جمع آوری کمک های مالی از سوی چهره های معروف برای کمک به قربانیان سیل در ایران، ممنوع است و حساب های بانکی فعال در این زمینه، مسدود خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 60 حساب بانکی برای این منظور گشایش یافته و برخی مسدود شده است، یادآور شد که جمع آوری کمک از سوی اشخاص و سازمان ها باید از طریق هلال احمر ایران یا کمیته امداد انجام شود.

اروپام**9109**2040

منبع: ایرنا

به "روایت رسانه های غربی از وقوع سیلاب در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت رسانه های غربی از وقوع سیلاب در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید