برطرف مشکل توزیع در لاستیک های تاریخ مصرف گذشته، کاهش عرضه روغن موتور ، بازار سیاه را فعال می نماید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران کشور گفت: هم اکنون مشکل کمبود لاستیک به وسیله فراوری و واردات رفع شده و توزیع لاستیک بر اساس پیمایش و کارکرد کامیون ها در حال اجرا دریافت است.

برطرف مشکل توزیع در لاستیک های تاریخ مصرف گذشته، کاهش عرضه روغن موتور ، بازار سیاه را فعال می نماید

احمد کریمی دبیر انجمن کامیون داران در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه خوشبختانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ارتباط با حل مشکل لاستیک کامیون داران اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، گفت: هم اکنون مشکل کمبود لاستیک به وسیله فراوری و واردات رفع شده و توزیع لاستیک بر اساس پیمایش و کارکرد کامیون ها در حال اجرا دریافت است.

دبیر انجمن کامیون داران با اشاره به اینکه در بازه ای از زمان با مشکل کمبود لاستیک سایز 12:24 روبرو بودیم، گفت: با همکاری وزارت صمت این کمبود فراوری رفع شد و هم اکنون تمام لاستیک کامیون داران در تمام اندازه ها در کشور فراوری و وارد می گردد.

قیمت بلیت رفت اتوبوس و هواپیما ها در اربعین افزایش نخواهد یافت/ رفع شدن مشکل لاستیک و روغن موتور کامیون دارانکریمی تاکید نمود: برهه ای از زمان دلالان و واسطه گران اقدام به واردات لاستیک های تاریخ مصرف گذشته می کردند که این اقدام باعث ایجاد مسائل بسیار زیادی در بین کامیون داران شد،با پیگیری های سریع و به موقع دست واردنمایندگان این لاستیک را از بازار کوتاه کردیم.

دبیر انجمن کامیون داران با اشاره به اینکه فراوری نمایندگان روغن موتور قصد افزایش قیمت آن را دارند، توضیح داد: علی رغم اینکه قیمت روغن موتور 60 تا 70 درصد افزایش یافته، ولی به دلیل کمبود این کالا، بازار سیاهی ایجاد شده است تا دلالان و واسطه گران قصد هدف افزایش قیمت این کالای مورد احتیاج رانندگان را عملیاتی نمایند.

دبیر انجمن کامیون داران با بیان اینکه خوشبختانه کیفیت روغن موتور های داخلی فعلا مطلوب است، گفت: با توجه به اینکه قیمت روغن موتور افزایش پیدا نموده است اما فراوری آن ها به صرفه و مالی است، امیدواریم عرضه کم این روغن موتور ها منجر به فعال شدن مجدد بازار سیاه روغن موتورهای بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته نگردد و وزارت صمت و سازمان راهداری باید هر چه سریع تر به این مشکل ورود نمایند.

کریمی با اشاره به اینکه قیمت کامیون در یکسال و نیم گذشته رشد چشمگیری داشته است، گفت: در گذشته قیمت کامیون 470 میلیون تومان بود، اما هم اکنون قیمت آن به یک میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش یافته و همین موضوع باعث افزایش قیمت قطعات یدکی و همچنین لاستیک کامیون ها شده است و به همین دلیل کامیون داران ناگزیر هستند قیمت جابه جایی و حمل بار را افزایش دهند.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برطرف مشکل توزیع در لاستیک های تاریخ مصرف گذشته، کاهش عرضه روغن موتور ، بازار سیاه را فعال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مشکل توزیع در لاستیک های تاریخ مصرف گذشته، کاهش عرضه روغن موتور ، بازار سیاه را فعال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید