این خودروی پرنده رکورد پرواز را شکست؛ 250 کیلومتر در کمتر از 2 ساعت!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، این خودرو پرنده می تواند با حداکثر سرعت بیش از 209 کیلومتر در ساعت پرواز کند و محموله ای با وزن 408 کیلوگرم را حمل کند.

این خودروی پرنده رکورد پرواز را شکست؛ 250 کیلومتر در کمتر از 2 ساعت!

یک استارتاپ چینی صنعت هوانوردی به نام AutoFlight، با جدیدترین مدل خود که Prosperity I نام دارد، رکورد جدیدی در زمینه پرواز های برخاست و فرود عمود الکتریکی (eVTOL) به ثبت رساند.

Prosperity I بیش از 240 کیلومتر برد دارد و می تواند با حداکثر سرعت بیش از 209 کیلومتر در ساعت پرواز کند و محموله ای با وزن بالغ بر 408 کیلوگرم را حمل کند. در طول پرواز رکوردشکن اخیر، Prosperity I مسافتی معادل 250 کیلومتر را در 1 ساعت و 38 دقیقه طی کرد.

پرواز رکوردشکن AutoFlight با Prosperity I از پیشرفت سریع صنعت eVTOL خبر می دهد. تمرکز این شرکت بر توسعه پیشرانه های الکتریکی کارآمد و سیستم های پرواز مستقل، باعث شده است تا این شرکت بتواند سریعاً به نقاط عطف قابل توجهی دست پیدا کند.

عمر بار-یوهای، رئیس Autoflight، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

این پرواز هم یک نقطه عطف بزرگ است و هم کوشش و پیشرفت باورنکردنی تیم در آزمایش های خود را نشان می دهد. این یک دستاورد قابل توجه است که توانایی هواپیمای ما را نشان می دهد و ما هیجان زده هستیم که به کار خود برای اهداف بعدی تا رسیدن به گواهینامه EASA در سال 2025 ادامه دهیم.

همانطور که اهمیت حمل و نقل هوایی شهری روزبه روز افزایش پیدا می نماید، انتظار می رود تا هواپیما های eVTOL نقش مهمی در شکل گیری آینده حمل و نقل ایفا نمایند. Prosperity I با برد و سرعت خود می تواند یک تغییر بزرگ برای این صنعت باشد و به یک جایگزین پایدار و کارآمد برای روش های حمل و نقل سنتی تبدیل گردد.

انتظار می رود بازار eVTOL در سال های آینده رشد بسیار زیادی داشته باشد و بسیاری از شرکت ها، سرمایه گذاری های قابل توجهی روی آن انجام دهند. طبق گزارش MarketsandMarkets، پیش بینی می گردد که بازار جهانی هواپیما های eVTOL تا سال 2030 با نرخ رشد مرکب سالانه 15.3 درصد رشد کند و به 30.8 میلیارد دلار برسد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "این خودروی پرنده رکورد پرواز را شکست؛ 250 کیلومتر در کمتر از 2 ساعت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خودروی پرنده رکورد پرواز را شکست؛ 250 کیلومتر در کمتر از 2 ساعت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید