رئیس دفتر منطقه ای یونسکو: به دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو گفت: در یونسکو دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم، در واقع با در دسترس گذاشتن منابع در اختیار دانش آموزان و دانشجویان دسترسی آزاد به اطلاعات فراهم می گردد.

رئیس دفتر منطقه ای یونسکو: به دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، اسوتان ستوتکوفسکی رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات که صبح امروز در دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی برگزارشد؛ گفت: لازمه دانستن، دسترسی داشتن به اطلاعات است، از طرفی تاکید یونسکو بر جوامع دانش بنیان بوده که لازمه آن گفت وگوی بین فرهنگی است همچنین ماه گذشته ما روز جهانی دسترسی به اطلاعات را جشن گرفتیم که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وی افزود: تحول دیجیتالی که اکنون اتفاق افتاده بسیاری از اطلاعات را در خودش جای داده و سیر عظیمی از مخاطبان را جذب نموده است که ما باید با سرمایه گذاری در زیر ساخت ها در دسترسی آزاد به اطلاعات از عقب ماندگی جلوگیری کنیم.

وی افزود: من خوشحالم که ایران جز کشورهایی است که قانون دسترسی به اطلاعات را دارد ما در یونسکو دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم که نیازمند پایگاه های مجازی و یادگیری های مجازی است در واقع با در دسترس گذاشتن منابع در اختیار دانش اموزان و دانشجویان دسترسی آزاد به اطلاعات فراهم می گردد که باید مورد توجه قرار گیرد.

اسوتان ستوتکوفسکی ادامه داد: در چند سال گذشته در حوزه سواد اطلاعاتی با ایران همکاری داشته ایم که برنامه ای را برای توان یابان اجرا کردیم که در حمایت از ارتباطات و اطلاعات در آموزش بود از طرفی چندین پایگاه را برای روزنامه نگاران برگزار کردیم و این همکاری ها ادامه دارد.

رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در انتها گفت: به اعتقاد من همکاری ما به دسترسی آزاد یاری می نماید، از طرفی باید بگویم در آینده موضوع دسترسی آزاد به اطلاعات کاربردی و مهم است ما اماده ارائه هرگونه خدمات به ایران هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رئیس دفتر منطقه ای یونسکو: به دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دفتر منطقه ای یونسکو: به دنبال ترویج دسترسی آزاد به اطلاعات هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید