دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تبدیل گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک پژوهشگر مالی بر ضرورت تبدیل شدن دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تاکید نمود.

دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تبدیل گردد

فکور پژوهشگر مالی در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گفت: در سال های اخیر به دلیل تحریم های آمریکا سیاست خارجی کشورمان بیشتر روی مسائل امنیتی و سیاسی متمرکز بوده با این وجود طبق تحلیل هایی که وجود دارد احتمالا شرایط تجاری ایران پس از ناکامی ترامپ در انتخابات دستخوش تغییراتی گردد با این وجود ضرورت دارد که با اهتمام مجلس دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تبدیل گردد.

وی با اشاره به اینکه امروز تمام کشور های پیشرفته در حوزه سیاست خارجی دارای بخش جداگانه ای تحت عنوان دیپلماسی مالی هستند و در این چارچوب به فعالیت های بازرگانی و بازاریابی در دیگر کشور ها می پردازند، اضافه کرد: در این برهه بهترین کار این است که دیپلماسی مالی خود را در منطقه گسترش دهیم چرا که در حال حاضر 15 کشور با 600 میلیون نفر جمعیت در همسایگی ما قرار دارند که حدود 1000 میلیارد دلار حجم واردات آنهاست، اما سهم ایران در صادرات به این کشور ها 2 درصد است.

این پژوهشگر مالی با تاکید بر اینکه باید در چارچوب دیپلماسی مالی و گماشتن رابط های مالی در کنسولگری های کشورمان بازار های منطقه را به دست بیاوریم، گفت: در حال حاضر تعداد اندکی رابط مالی به عنوان نمایندگان کشورمان در دو یا سه کشور فعالیت تجاری و بازاریابی انجام می دهند.

فکور اضافه کرد: باید بتوانیم فروش نفت خود را به حداقل برسانیم، چون هر چقدر جلوی خام فروشی را بگیریم و صنایع پایین دستی نفت و گاز مخصوصا پتروشیمی ها را فعال کنیم قطعا علاوه بر دور زدن تحریم ها ارزش اضافه کرده بیشتری نصیب کشورمان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلماسی مالی به یکی از بنیان های اصلی وزارت امور خارجه تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید