دور جدید گفت وگوهای اسلام و بودیسم برگزار می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، این دور از گفت وگوهای اسلام و بودیسم با حضور میهمانانی از ایران، سریلانکا و میانمار و حدود یکصد نفر از شخصیت های عالیرتبه مذهبی و دینی بودائی و مسلمان تایلندی در دانشگاه چولالانگکورن ـ قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه تایلند با بیش از 100 سال سابقه فعالیت برگزار خواهد شد.

دور جدید گفت وگوهای اسلام و بودیسم برگزار می گردد

این نشست دو روزه با موضوع تفاهم و بردباری دینی و مذهبی و صلح و همزیستی مسالمت آمیز و برای آشنایی هرچه بیشتر دانشمندان دینی هر دو آیین و دین نسبت به ویژگی ها و خصوصیات اعتقادی، اخلاقی و رفتاری یکدیگر برگزار می گردد.

معاون قائم مقام وزیر فرهنگ تایلند، نماینده شیخ الاسلام تایلند و مشاور پادشاه در امور مسلمانان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند، رییس دانشگاه چولالانگکورن، روحانیون عالیرتبه و ارشد بودایی از میانمار و سریلانکا و تعداد زیادی از متفکرین و دانشمندان دینی مسلمان و بودایی تایلند از جمله شرکت کنندگان این نشست هستند.

دور پیشین این دور از گفت وگوها دی ماه 1393 با حضور تعدادی از شخصیت های مذهبی بودایی از تایلند، میانمار و سریلانکا در تهران به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دور جدید گفت وگوهای اسلام و بودیسم برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور جدید گفت وگوهای اسلام و بودیسم برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید