خبرنگاران پای بانک ها به معاملات نفت خام باز می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران - خبرنگاران - در بودجه سال 99، شرکت ملی نفت این امکان را دارد تا مطالبات ارزی سررسید شده خود در بانک های ملت و سپه را با تحویل نفت خام تسویه کند.

خبرنگاران پای بانک ها به معاملات نفت خام باز می گردد

منابع شرکت ملی نفت ایران به دلیل کاهش صادرات نفت با محدودیت رو به رو است و حالا سر رسید مطالبات ارزی بانک ها نیز یکی یکی از راه می رسد.

برای حل این مشکل در بودجه سال 99 این امکان در نظر گرفته شده تا شرکت ملی نفت ایران برای تسویه این مطالبات نفت خام را با قیمت صادراتی به بانک های ملت و سپه تحویل دهد.

بر اساس بودجه سال 99، به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می گردد در صورت درخواست بانک های ملت و سپه، در سقفمطالبات ارزی سررسید شده انها از شرکت ملی نفت و خارج از سقف منابع مندج در قانون بودجه به تحویل نفت خام به قیمت روز صادراتی اقدام کند.

البته این اقدام باید با شرط تامین سهم 20 درصدی صندوق توسعه ملی و کسر سهم 14.5 درصدی شرکت ملی نفت ایرلن انجام گردد.

آیین نامه اجرایی این بخش از بودجه سال 99، توسط وزارت نفت با همکاری وزارت امور مالی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، لایحه بودجه سال 99 پس از تصویب در کمیسیون تلفیق به صحن مجلس فرستاده شد اما نمایندگان مجلس به کلیت آن رای منفی داده و لایحه را به کمیسیون بازگرداندند.

در این حال رییس مجلس شورای اسلامی با استفاده از اصل 85 قانون اساسی و حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب، بودجه تصویب شده در کمیسیون تلفیق را برای تایید به شورای نگهبان ارسال کرد.

این در شرایطی است که جلسات علنی مجلس به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پای بانک ها به معاملات نفت خام باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پای بانک ها به معاملات نفت خام باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید