خبرنگاران نگرش به شهرهای جدید تخصصی تر شده است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تبریز-خبرنگاران- مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: با توجه به تغییرات اساسی در نحوه و شیوه زندگی مردم، نگرش به شهرهای جدید تغییر یافته و تخصصی تر شده است.

خبرنگاران نگرش به شهرهای جدید تخصصی تر شده است

عبدالوهاب شُهلی بُر روز پنجشنبه در مراسم افتتاح زمین تنیس شهر سهند با بیان اینکه رویکرد دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور کیفیت بخشی به شهرهای جدید است، اضافه نمود: نگاه ما به شهرهای جدید تخصصی تر شده و بر این باوریم که شهر را فرهنگسراها، زمین های ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و امکانات رفاهی تشکیل می دهند و شهر تنها از چند بلوک ساختمانی تشکیل نشده است.

وی گفت: شهرها باید بتوانند زمینه اشتغال و فعالیت های دیگر را نیز ایجاد نمایند و کیفیت شهرهای جدید باید از شهرهای موجود بیشتر و استانداردتر باشد که شهر سهند در آذربایجان شرقی اکنون با این نگاه پیش می رود.

شهلی بر آذربایجان شرقی را از استان های افتخارآفرین کشور دانست و ادامه داد: هر جا رشد و توسعه علمی و تجاری مطرح بوده آذربایجان علمدار و پیشرو توسعه و تحول بوده است که همین فرایند در شهر سهند نیز مشاهده می گردد.

وی با اشاره به اینکه در شهر سهند اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است، اضافه نمود: در این شهر زیرساخت های رشد و توسعه به خوبی فراهم شده است.

شهلی بر رونق فضای کسب و کار، تکمیل زیرساخت ها، ایجاد اشتغال و گردشگری را از اولویت های کاری و راهبردی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید دانست و گفت: شهر سهند به دلیل قابلیت های اقلیمی و زیرساخت های ایجاد شده در چند سال اخیر در بحث گردشگری پیشتاز بوده که در سایر شهرهای جدید این پیشتازی دیده نمی گردد و می توان گفت شهر سهند الگوی شهرهای جدید کشور شده است.

وی ابراز امیدواری کرد این رویکرد شهر سهند به دیگر شهرهای جدید نیز تعمیم یابد.

مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور از نظرسنجی شهرهای جدید کشور با اشاره به افتتاح زمین تنیس شهر سهند، گفت: جای خوشحالی است که رشته ورزشی مدرن و لوکس تنیس که معمولا بازی ویژه طبقات مرفه جامعه است در این شهر در اختیار عموم شهفرایندان قرار می گیرد.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در این مراسم گفت: وعده هایی که برای افتتاح آزاد راه تبریز- سهند داده شده است به زودی عملیاتی می گردد و اجرای آن که از آرزوهای دیرینه شهر سهند و مردم تبریز است امروز به ورودی لاله رسیده و اکنون به سرانجام احداث نزدیک می شویم.

عباس مصطفوی با اشاره به این که طی 2 سال گذشته این آزاد راه بدون هیچ توقفی با سرعت در حال احداث است، گفت: 2 سال قبل بسیاری از پروژه های عمرانی شهر سهند متوقف شده بود که اکنون همان پروژه ها از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند و 30 درصد به جامانده هم تا سرانجام شهریور ماه به اتمام خواهند رسید.

وی گفت: امروز به جرات می توان گفت در شهر سهند هیچ پروژه متوقف شده ای نداریم و همان طور که قول داده بودیم سهند را میهمانخانه تبریز می کنیم، امروز به سمت تحقق آن پیش می رویم.

مصطفوی از احداث عظیم ترین دهکده ورزشی کشور در شهر سهند اطلاع داد و گفت: شهر سهند تنها از چند خانه و آپارتمان تشکیل نشده است و رویکرد ما شهری با امکانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و در این راستا قدم های بسیار مهمی برداشته شده و احداث مجموعه هشت بهشت و پارک های چند هکتاری گواه این مدعاست.

زمین ورزشی تنیس شهر سهند که امروز مورد بهره برداری نهاده شد، 5 منظوره بوده و همزمان پنج تیم می توانند در آن بازی نمایند.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شهر جدید سهند در 25 کیلومتری جنوب تبریز، چسبیده به شهر تاریخی اسکو و در دامنه سهند از حدود دو دهه قبل میزبان جمعیت سرریز کلان شهر تبریز شد و از نخستین شهرهای جدید کشور که هم اکنون افزون بر 150 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نگرش به شهرهای جدید تخصصی تر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نگرش به شهرهای جدید تخصصی تر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید