خبرنگاران بیمه سلامت خراسان شمالی 68 میلیارد ریال به بخش خصوصی پرداخت کرد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، بجنورد- خبرنگاران - مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: 68 میلیارد ریال از مطالبات بخش خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان در هفته جاری پرداخت شد.

خبرنگاران بیمه سلامت خراسان شمالی 68 میلیارد ریال به بخش خصوصی پرداخت کرد

دکتر محسن رعنایی روز چهارشنبه به خبرنگار نقد و بررسی کالاهای دیجیتال گفت: این میزان پرداختی به داروخانه ها، آزمایشگاه ها، رادیو لوژی، پزشکان، دندان پزشکان، بیمارستان های تامین اجتماعی و ارتش و مراکز دی کلینیک جواد الائمه (ع) و بهار پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تمام مطالبات بخش خصوصی در سال 97 که شامل سه ماه بود تسویه حساب شد اضافه نمود: هم اکنون که با شیوع ویروس کرونا درگیر هستیم توانستیم با پیگیری ها بخشی از مطالبات این مراکز و موسسه ها را پرداخت کنیم تا بتوانند نسبت به خریدهای جدید و همچنین تجهیز اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: مطالبات تمامی موسسه های طرف قرار داد با بیمه سلامت در حوزه دولتی و غیر دولتی در سال 98 را تا خاتمه مهر ماه پرداخت نموده ایم و مابقی مانده است.

رعنایی گفت: مطالبات بخش های طرف قرار داد در سازمان های بیمه گر تا پنج ماه در حد نرمال است.

وی اضافه نمود: در اوایل اسفند ماه سال جاری نیز 202 میلیارد ریال از مطالبات موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت استان پرداخت شد.

وی گفت: این میزان اعتبار مطالبات موسسه های درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان در راستای پرداخت های منظم سازمان بیمه سلامت به موسسه های درمانی طرف قرارداد با تخصیص اعتبار پرداخت شده است.

وی اضافه نمود: بر این اساس 57 میلیارد ریال از مطالبات بیمارستان های دولتی و دانشگاهی، 28 میلیارد ریال داروخانه های خصوصی و غیر دانشگاهی و 117 میلیارد ریال بابت مطالبات بخش بهداشت روستایی دانشگاه های علوم پزشکی خراسان شمالی پرداخت شد.

70 درصد جمعیت استان خراسان شمالی زیر پوشش بیمه سلامت هستند، هم اکنون 631 هزار نفر از از شهروندان تا به امروز خود را بیمه نموده اند.

از مجموع این تعداد 445 هزار نفر بیمه شده روستایی هستند.

خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیمه سلامت خراسان شمالی 68 میلیارد ریال به بخش خصوصی پرداخت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیمه سلامت خراسان شمالی 68 میلیارد ریال به بخش خصوصی پرداخت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید