جزئیات سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی از دستگیری 2 دزد حرفه ای تجهیزات دوربین های کنترل ترافیک و مالخر اموال سرقتی اطلاع داد و گفت:کارشناسان خسارت وارده را 100 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

جزئیات سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در تشریح این خبر اظهار کرد: در اوایل بهمن ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران از قبیل: کابل و سوئیچ به ارزش تقریبی 100 میلیارد ریال از شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی شرح داد: نماینده حقوقی کنترل ترافیک تهران با حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان گفت، از اوایل سال 98 سارقان با سرقت تجهیزات دوربین های کنترل ترافیک سطح شهر تهران خسارتی بالغ بر 100 میلیارد ریال به این سازمان وارد نموده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه با مراجعه به محل های سرقت هیچ گونه سرنخی به دست نیاوردند، بیان نمود: در ادامه رصد اطلاعاتی کارآگاهان متوجه شدند، فردی در فضای مجازی فروش یک دستگاه سوئیچ مربوط به تجهیزات دوربین های کنترل ترافیک را آگهی نموده است.

سرهنگ نجفی ادامه داد: فروشنده سوئیچ به نام بابک 37 ساله شناسایی و با هماهنگی بازپرس پرونده وی در هفتم تیرماه در محدوده تهرانپارس دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی یک دستگاه سوئیچ کشف و به اداره هفدهم انتقال یافت.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران توضیح داد: بابک در تحقیقات مقدماتی گفت: سرقت ها را به اتفاق دوستم سهراب انجام داده ام و یک دستگاه سوئیچ را به یکی از شهرستان های جنوبی کشور به مبلغ 18 میلیون ریال فروخته ام.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان به دنبال اظهارات مرد جوان، سهراب را در هجدهم تیرماه در همان محدوده تهرانپارس دستگیر کردند، اضافه نمود: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان با هماهنگی های قضائی راهی شهرستان موصوف شدند که با انجام اقدامات پلیسی یک دستگاه سوئیچ فروخته شده را کشف و به اداره هفدهم انتقال دادند.

نجفی در سرانجام گفت: با عنایت به زحمات همکارانم در اداره هفدهم که منجر به کشف این پرونده شد اموال مکشوفه حسب دستور بازپرس پرونده تحویل سازمان کنترل ترافیک شد و متهمان نیز با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید