فراوری فیلتر و ماسک با دستگاه الکتروریسی ساخت ایران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یکی از شرکت های دانش بنیان با فراوری دستگاه الکتروریسی و نانو الیاف پیروز به فراوری ماسک هایی حاوی نانو الیاف شد و با شیوع کرونا ویروس در حال حاضر در هفته 60 هزار ماسک نانویی را فراوری می نماید.

فراوری فیلتر و ماسک با دستگاه الکتروریسی ساخت ایران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سید امیرحسین تقوی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان فراوری فیلترهای صنعتی را از زمینه های فعالیت این شرکت نام برد و یادآور شد: در حال حاضر بیش از 600 مجموعه صنعتی در کشور از این فیلترها استفاده می نمایند و از طریق آن از ورود مواد آلاینده و ریزگرد فراوری شده توسط صنایع به محیط زیست جلوگیری می گردد.

وی با بیان اینکه نانو الیاف فراوری شده در این شرکت، منجر به فراوری فیلترهای صنعتی برای جلوگیری از ورود آلاینده ها و ریزگردها به محیط زیست خواهد شد، اظهار کرد: این فیلترها قدرت جذب بالایی دارند و قادر هستند ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون را جذب نمایند. این محصول در صنایع مختلف مانند فولاد، سیمان و آرد کاربرد دارد. همچنین بیش از 600 کارخانه عظیم صنعتی در کشور از این محصول استفاده می نمایند.

تقوی، نانو ماسک های تنفسی سوپاپ دار را از دیگر محصولات این شرکت نام برد و یادآور شد: این ماسک ها در انواع N99 و N95 فراوری می گردد. ماسک های سوپاپ دار از چند لایه تشکیل شده اند که علاوه بر وجود لایه میکروفیلتر حاوی لایه نانو الیاف با قطر کمتر از 100 نانومتر است. این لایه از ورود ذرات مضر میکرونی به دستگاه تنفسی جلوگیری می نماید.

به گفته وی با شیوع کرونا ویروس در کشور و احتیاج به این محصول قدرت فراوری این شرکت افزایش یافت و در حال حاضر 60 تا 70 هزار ماسک در هفته فراوری می گردد.

مجری طرح، زیر ساخت فراوری نانو الیاف را دستگاه الکتروریسی دانست و خاطر نشان کرد: ما پیروز به ساخت این دستگاه شدیم و پس از آن با این دستگاه ساخت فیلترهای نانویی انجام شد. این نانو الیاف ها علاوه بر صنایع در حوزه پزشکی هم کاربرد دارند. همچنین صادرات محصول به پاکستان، عراق و چین را داشته ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری فیلتر و ماسک با دستگاه الکتروریسی ساخت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری فیلتر و ماسک با دستگاه الکتروریسی ساخت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید