تشخیص اوتیسم بچه ها با دوربین آی فون

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، به همین دلیل گروهی از محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی با استفاده از دوربین آی پد یا آی فون و یادگیری ماشینی، هنگامی که بچه ها ویدئو های خاصی را تماشا می نمایند، حرکات چشمان آن ها را ردیابی و تحلیل می نمایند.

تشخیص اوتیسم بچه ها با دوربین آی فون

محققان با استفاده از دوربین آی فون یا آی پد و هوش مصنوعی روشی نوین برای شناسایی اوتیسم در بچه ها ابداع نموده اند که فقط 10 دقیقه طول می کشد.

محققان به تازگی اپلیکیشنی توسعه داده اند که قادر به شناسایی اوتیسم در بچه ها 16ماهه است. یکی از نشانه های واضح اوتیسم در بچه ها تمایل آن ها به تمرکز بیشتر روی اشیا به جای انسان ها است. این نشانه با تحلیل الگو های نگاه کردن کودک واضح می گردد.

به همین دلیل گروهی از محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی با استفاده از دوربین آی پد یا آی فون و یادگیری ماشینی، هنگامی که بچه ها ویدئو های خاصی را تماشا می نمایند، حرکات چشمان آن ها را ردیابی و تحلیل می نمایند.

در یک نمونه از ویدئو ها در سمت چپ تصویر در نمایشگر مردی حباب هایی را می ترکاند و در سمت دیگر تصویر یک بطری حباب و اسباب بازی روی طاقچه قرار دارند.

هرچندقبلا از شیوه ردیابی حرکات چشمان برای شناسایی اوتیسم استفاده شده بود، اما این نخستین بار است که از این روش بدون سخت افزار و کارشناس برای آنالیز الگو های نگاه کردن استفاده می گردد. تست جدید اوتیسم 10 دقیقه طول می کشد و پزشکان عمومی یا والدین در خانه می توانند آن را به کار گیرند.

منبع: فرادید

به "تشخیص اوتیسم بچه ها با دوربین آی فون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص اوتیسم بچه ها با دوربین آی فون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید