ترامپ بار دیگر مدعی تقلب در انتخابات 2020 آمریکا شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس جمهور کنونی آمریکا در گردهمایی انتخاباتی به نفع دو نامزد جمهوریخواه در انتخابات سنا با طرح مجدد ادعای خود مبنی بر تقلب گسترده انتخاباتی از رأی دهندگان خواست که به این نامزدها رأی دهند.

ترامپ بار دیگر مدعی تقلب در انتخابات 2020 آمریکا شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از خبرگزاری مهر، ترامپ که برای نخستین بار پس از برگزاری انتخابات سوم نوامبر در یک گردهمایی انتخاباتی شرکت می کرد، بار دیگر با طرح این ادعا که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است، تأکید کرد: شما می دانید که ما در ایالت جورجیا پیروز شدیم!

این در حالی است که شمارش آرا نشان می دهد ترامپ با اختلافی کمتر از 12 هزار رأی، این ایالت را به رقیب انتخاباتی خود، جو بایدن واگذار کرد؛ فردی که به گفته رسانه های جریان اصلی در آمریکا مجموعاً 306 رأی الکترال به دست آورده است.

با این وجود رئیس جمهور آمریکا همچنان بر ادعاهای خود مبنی بر اینکه نتیجه نهایی انتخابات 2020 هنوز در هاله ای از ابهام است، پافشاری می نماید.

ترامپ بدون ارائه هرگونه مدرک مستند مدعی شد: آنها [دموکراتها] در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کردند، اما ما همچنان پیروز خواهیم شد. وی در ادامه با تشویق حدود ده هزار نفر از حامیان خود که در این گردهمایی شرکت نموده بودند، فریاد زد: این دزدی [انتخاباتی] را متوقف کنید!

رئیس جمهور کنونی آمریکا پیش از شرکت در این گردهمایی انتخاباتی در ایالت جورجیا، آشکارا کوشش کرد تا شکست خود در این ایالت را لغو کند. از این روی روز شنبه در تماسی تلفنی با برایان کمپ فرماندار این ایالت که به بهانه ابراز تسلیت بابت مرگ یکی از نزدیکان فرماندار برقرار شد، از کمپ خواست تا برای انتصاب اعضای جدید مجمع برگزینندگان که بتوانند اراده و خواست رأی دهندگان این ایالت را لغو نمایند، یک نشست قانونگذاری برگزار کند.

در واقع، ترامپ قصد داشت به وسیله برگزاری این نشست، پیروزی رقیب خود در این ایالت را باطل کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین درباره شکست خوردن در انتخابات ریاست جمهوری ادعا کرد: اگر شکست خورده بودم، به آن اقرار می کردم. اما وقتی که آنها (دموکرات ها) تقلب می نمایند، نمی توانید (شکست) را بپذیرید. او همچنین گفت که من همچنان برای ایالت جورجیا مبارزه می کنم در حالی که شما فساد و مسائل زیادی را که در این انتخابات داشتیم، مشاهده می کنید.

ترامپ برای تشویق حامیان جمهوریخواه برای شرکت در دور نهایی انتخابات مجلس سنا در این ایالت گفت که اگر دموکرات ها در سنا پیروز شوند، این به معنای در دست دریافت کشور آمریکا است. ترامپ اضافه کرد: انتخابات جورجیا معین می نماید که چه کسی در کدام کمیته سنا قرار گیرد، هر دلار مالیات دهندگان را کنترل کند و بسیار ساده است که آیا تصمیم بگیرید فرزندانتان در یک کشور سوسیالیسم عظیم شوند یا در یک کشور آزاد.

وی در ادامه اتهام زنی علیه حزب دموکرات آمریکا گفت که سوسیالیسم برای این افراد (دموکرات ها) تنها یک آغاز است، آنها بیشتر از سوسیالیسم حرکت خواهند کرد، آنها می خواهند شکلی از دولت کمونیستی را تشکیل دهند و من هیچ شکی در این بارهندارم.

وی در ادامه ادعاهای خود، درباره کشورهای راضی از نتیجه انتخابات گفت: خشنود ترین افراد، سران چین هستند. بعد از آنها سران ایران هستند.

بر این اساس، رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از تصمیم جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای بازگشت به توافق هسته ای ایران نیز مدعی شد: بایدن آغاز به پول دادن به ایران خواهد نمود. اما اگر من پیروز شوم، یک ساعته سران ایران را در دفترم جمع می کنم تا توافق امضا کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترامپ بار دیگر مدعی تقلب در انتخابات 2020 آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر مدعی تقلب در انتخابات 2020 آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید