کوشنر مدعی شد ترامپ به دنبال صلح با ایران است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ترامپ از ایران می خواهد با واشنگتن صلح کند، زیرا او پیش بینی می کند در صورت پیروزی در انتخابات به سرعت به مذاکرات آمریکا-ایران باز خواهد گشت.

کوشنر مدعی شد ترامپ به دنبال صلح با ایران است

به گزارش به نقل از صدای آمریکا، جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، در یک مصاحبه مدعی شد که آمریکا به دنبال تعامل با ایران است.

او گفت: به رئیس جمهور روحانی می گویم وقت آن رسیده است که منطقه به جلو حرکت کند. بیایید در مناقشات گذشته گرفتار نشویم. زمان آن است که مردم گرد هم بیایند و صلح کنیم. او در ادامه ادعا کرد: اگر می خواهیم جهانی داشته باشیم که در آن همه از فرصت های بهتری برای زندگی برخوردار هستند صلح بسیار مهم و چیز خوبی است. رئیس جمهور ترامپ تمایل به گفت وگو دارد. او می خواهد (با مقامات ایران) دیدار کند.

داماد ترامپ این سخنان را در حالی مطرح کرده است که دولت ترامپ از زمان بر سر کار آمدن سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفته و اعلام کرده است با ابزار تحریم قصد دارد ایران را به زانو درآورد. حال که به انتخابات آمریکا نزدیک شده است ترامپ و اطرافیان او بارها با هدف تبلیغات تکرار کرده اند در صورت پیروزی مجدد در انتخابات با ایران صلح خواهند کرد.

تناقص در رفتار مقامات واشنگتن فقط در این حد نیست و علی رغم شنیدن چنین سخنانی از سوی آنها دولت ترامپ این روزها به شدت در تلاش است مکانیسم ماشه را در برجام فعال کند تا تحریم های سازمان ملل علیه ایران تمدید شود و حال آنکه در سال 2018 آمریکا به طور یک جانبه از این توافق خارج شد و دیگر عضو آن نیست.

پیشنهاد این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل که روز جمعه مطرح شد نیز با شکست مفتضحانه روبرو شد و به غیر از خود آمریکا و یک کشور کوچک دیگر با نام جمهوری دومینیکن هیچ کشور دیگری به آن رای مثبت نداد. ترامپ در واکنش به این شکست گفت دولت او از پیش اطلاع داشت که این پیشنهاد رای نمی آورد و حال تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تحریم های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کوشنر مدعی شد ترامپ به دنبال صلح با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشنر مدعی شد ترامپ به دنبال صلح با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید