تخصیص عوارض صادرات در راستای کنترل خام فروشی محصولات معدنی ، 50 معدن کوچک تا پایان سال راه اندازی مجدد می شوند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، معین عوارض صادرات را در راستای کنترل خام فروشی دانست

تخصیص عوارض صادرات در راستای کنترل خام فروشی محصولات معدنی ، 50 معدن کوچک تا پایان سال راه اندازی مجدد می شوند

جعفر سرقینی معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار ، درباره به کارگیری شرکت های ایرانی در حوزه معدن اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی در چند مدت اخیر گسترس مناسبی پیدا کرده است، اما متاسفانه در معادن بزرگ کمتر شاهد همکاری آن ها هستیم.

او ادامه داد: اخیرا بیش از گذشته شاهد فعالیت بخش خصوصی در معادن بزرگ هستیم، اما این مقدار هنوز کافی نیست و امیدوار هستیم مشارکت بخش خصوصی در حوزه معدن و صنایع معدنی، بویژه در معادن بزرگ افزایش پیدا کند.

سرقینی گفت: امروز می توانیم راضی باشیم که از بزرگترین معادن مس و روی جهان در ایران، به محلی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی تبدیل شده است، اما هنوز فضای بسیاری برای مشارکت بخش خصوصی در این حوزه وجود دارد.

معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به مشارکت مناسب سرمایه گذاران در معادن کوچک و متوسط شرح داد: امیدواریم با گسترس فرهنگ سرمایه گذاری در حوزه های معدنی، شاهد موارد بیشتری شبیه به سرمایه گذاری مهدی آباد باشیم؛ نیاز به مشارکت سرمایه گذاران برای انجام برخی فعالیت ها، به خصوص فعالیت های اکتشافی در این حوزه حس می شود.

او تاکید کرد: توجه داشته باشید که بخش خصوصی در قالب کنسرسیوم اکتشافی اقدام به فعالیت در این حوزه کرده و پهنه های مناسبی را برای فعالیت در دست گرفته است که به زودی منتهی به کشف معادن بسیاری در سطح کشور خواهد شد و این جزو افتخارات ما محسوب می شود.

گردش جاری تولید، معضل معادن کشور/ 11 میلیون مترمربع سنگ فرآوری شده صادر شد

سرقینی درباره عوارض صادرات مواد معدنی و کنترل خام فروشی ، گفت: پیش از هر چیزی به یاد داشته باشید که هیچ کشوری مواد خام استخراج شده خود را صادر نمی کند بلکه این مواد معدنی طی فرآیندی به موادی با ارزش افزوده بالا تبدیل شده و سپس صادر می شود.

معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صمت تعیین عوارض صادرات را در راستای کنترل خام فروشی دانست و گفت: برای تعیین قطعی میزان عوارض صادرات در سطوح مختلف مواد معدنی باید تا خاتمه آبان صبر کنیم در این مدت اطلاعات جمع آوری شده در مهر و آبان مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه پایش آن ها و میزان تعیین عوارض در هر سطح را تعیین خواهد کرد.

او با اشاره به پیشرفت میزان تولید و صادرات معادن کشور در شش ماهه اول امسال نسبت به 2 سال گذشته، بیان نمود: یکی از طرح های مهم این حوزه پشتیبانی و راه اندازی معادن کوچک و متوسط است تعداد بسیاری از آن ها در کشور وجود دارد که بنا داریم تا خاتمه امسال 50 معدن از بین معادن کوچک و متوسط را مجدد راه اندازی کنیم.

سرقینی درباره برنامه وزارت صمت در جبران معادن رو به اتمام است، شرح داد: اکتشافات یکی از محور های اصلی فعالیت در حوزه معدن است که بدون آن انجام فعالیت معدنی معنایی ندارد، برنامه های مناسبی از طرف وزرات صمت در حوزه اکتشاف در حال پیگیری است تا جایگزین مناسب برای معادن رو به اتمام، شناسایی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تخصیص عوارض صادرات در راستای کنترل خام فروشی محصولات معدنی ، 50 معدن کوچک تا پایان سال راه اندازی مجدد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص عوارض صادرات در راستای کنترل خام فروشی محصولات معدنی ، 50 معدن کوچک تا پایان سال راه اندازی مجدد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید