تاج محل آبان روی پرده می رود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دانش اقبا شاوی با اعلام این خبر درباره اکران این فیلم سینمایی به خبرنگاران گفت: قبل از هر مطلبی بر خودم واجب می دانم حماسه سیاسی و انتخاب حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس جمهور را به مردم ایران تبریک بگویم.

تاج محل آبان روی پرده می رود

وی افزود: طبق صحبت های انجام شده با مدیران حوزه هنری این فیلم سینمایی قرار است اوایل ماه محرم و در نیمه آبان ماه اکران شود. به نظر من اکران در این زمان مناسب است چراکه دانشگاه ها باز هستند و زمان خوبی برای دیده شدن تاج محل توسط قشر دانشجو است.

کارگردان فیلم تاج محل درباره ساخت تیزر این فیلم سینمایی گفت: مسئولان حوزه هنری با یکی از فیلمسازان صاحب نام برای ساخت تیزر و آنونس به توافق رسیده و این فیلمساز هم لطف کرده و پذیرفته است که تیزر فیلم تاج محل را بسازد.

تاج محل اولین تجربه سینمایی بلند دانش اقباشاوی است که موضوع و حال و هوایی بومی دارد. این فیلم با نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نقدهای مثبتی دریافت کرد. تاج محل، داستان مرد آبادانی 60 ساله ای را روایت می کند که متدین و انسان دوست است اما علی رغم میل باطنی اش مجبور به انجام کاری می شود که نتایج آن، او را درگیر مسائلی می کند.

دانش اقباشاوی و کریم نیکونظر فیلمنامه این فیلم را نوشته اند و تهیه کننده آن رضا میرکریمی کارگردان فیلم هایی چون یه حبه قند و خیلی دور، خیلی نزدیک است. پریوش نظریه تنها بازیگر چهره این فیلم است و بیشتر بازیگران آن افراد بومی هستند.

حضور در بازار کن و جشنواره فیلم مونترال از دیگر تجربه های تاج محل است.

دانش اقباشاوی پیش از این دستیار کارگردان پروژه هایی چون روز رستاخیز، به رنگ ارغوان، هیچ، شب و ... بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تاج محل آبان روی پرده می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج محل آبان روی پرده می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید