بی تمایلی شهروندان نسبت به بوستان های جنگلی ، جریمه قطع درختان تهران چه می گردد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: سه تا چهار بوستان به زودی تملک می گردد و در چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار گرفته و نقاطی هم برای بوستان های نو در حال آنالیز است. این را هم بگویم که هزینه خرید بوستان ها از محل جریمه قطع درختان است.

بی تمایلی شهروندان نسبت به بوستان های جنگلی ، جریمه قطع درختان تهران چه می گردد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مهدی پیرهادی با بیان اینکه توسعه فضای سبز به خصوص در منطقه ها کم برخوردار (منطقه ها جنوبی) در دستورکار است، گفت: در این دوره بوستان ایرانیان افتتاح شد و به زودی چند بوستان دیگر هم احداث خواهد شد.

او ادامه داد: خرید چند بوستان در دستور کار و شناسایی بیش از 20 نقطه برای تملک بوستان هم در حال اجرا است تا فضای سبز در منطقه ها کم برخوردار توسعه یابد.

این عضو شورای شهر تهران نقش تلطیف فضای محیطی را در جامعه مهم دانست و اضافه نمود: بعضی از بوستان ها در محدوده مسکونی نیستند و باید برای آنها پیوست گردشگری در نظر گرفت. بوستان هایی که پیوست ندارند، خلأهایی دارند.

پیرهادی گفت: شهروندان از بعضی از بوستان ها و پارک های جنگلی استفاده نمی نمایند و دلیل آن هم دور بودن از محل زندگی شان است. اما اگر جاذبه گردشگری ایجاد گردد قطعا از آنها استفاده می نمایند، مثل بوستان ایرانیان که پیوست دارد و قرار است که در قسمت های مختلف آن کارهایی صورت گیرد. این بوستان در دو قسمت فضای سبز و ابنیه است که قرار است که بخش ابنیه به آن اضافه گردد و در این بخش از الگوی ایرانی - اسلامی استفاده می گردد. بعلاوه تنوع در طراحی هم در آن زیاد است و موضوعات آموزشی هم مدنظر است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: سه تا چهار بوستان به زودی تملک می گردد و در چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار گرفته و نقاطی هم برای بوستان های تازه در حال آنالیز است. این را هم بگویم که هزینه خرید بوستان ها از محل جریمه قطع درختان است. ما پول قطع درختان را برای توسعه باغات استفاده می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "بی تمایلی شهروندان نسبت به بوستان های جنگلی ، جریمه قطع درختان تهران چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی تمایلی شهروندان نسبت به بوستان های جنگلی ، جریمه قطع درختان تهران چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید