بو های شگفت انگیزی که از آن ها بی خبرید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تنها با استشمام بو های متفاوت می توانید عملکرد مغزیتان را بهبود ببخشید.

بو های شگفت انگیزی که از آن ها بی خبرید

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استشمام بو های مختلف روی نحوه رفتار های انسان تاثیر مستقیمی دارد. بو های شگفت انگیزی در جهان وجود دارد که از آن ها بی خبرید این شگفت انگیزی به خاطر خاصیتی است که بر روی بدن و مغز می گذارند

بوی عود: تحقیقات گسترده دانشمندان، پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود ویژگی های زیر را به اثبات رسانده است: استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیغام های عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنش های مثبت می گردد. بوی خوش عود به روح شما آرامش می بخشد، هاله شما را از انرژی های منفی پاک میکند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی می نماید.

بوی دانه های قهوه: مطالعات جدیدی درباره تأثیر آرومای قهوه نشان داده است که بوییدن قهوه می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد. در تحقیقاتی که روی 114 دانش آموز انجام شد، از آن ها خواسته شد تا به سوال های ریاضی پاسخ دهند. گروهی که در حین انجام تست در معرض بو های شگفت انگیز قهوه قرار گرفتند، امتیاز ها تا مقدار قابل توجهی بالا رفت. بر اساس این تحقیقات، تنها بوییدن دانه های قهوه می تواند عملکرد مغزی دانش آموزان را بهبود بخشد بعلاوه این بو ضد استرس هم است.

بوی پرتقال و لیمو: بو شگفت انگیز درمانی با اسانس مرکبات علائم اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. در مطالعه ای که در سال 2013 صورت گرفت، معین شد که رایحه درمانی با اسانس مرکبات، ضربان قلب و سطح هورمون استرس را در بچه ها حاضر در دندان پزشکی کاهش می دهد.

بعلاوه در مطالعه ای در سال 2019 در رابط با استنشاق رایحه مرکبات و تاثیر آن بر افسردگی صورت گرفت. محققان دریافتند موش هایی که رایحه مرکبات را استنشاق می نمایند رفتار های افسردگی کمتری از خود نشان می دهند. در گذشته برای از بین بردن میکروب ها از روغن مرکبات استفاده می شد. طبق مطالعات اجرا شده تاثیر پخش شدن رایحه مرکبات در فضا همان تاثیر روغن مرکبات را داشته و موجب ضد عفونی شدن و پاکیزه شدن هوای محیط می گردد. علاوه بر این بوییدن مرکبات موجب افزایش انرژی هم می گردد.

بوی گل یاس: بو شگفت انگیز شیرین گل یاس به مقدار والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می دهد. عطر یاس آرام بخش، تسکین دهنده و خواب آور ذکر شده است و برای کاهش افسردگی و استرس مفید است. استنشاق بوی خوش آن مست نماینده بوده و برای فعالیت مغز و افزایش سطح هوشیاری مفید است.

بوی نعناع: عطر طبیعی و تازه نعناع درمان سریع و موثری برای حالت تهوع و سردرد است. بو شگفت انگیز نعناع می تواند بینی، گلو و ریه های را به خوبی پاک سازی کند به طوری که اگر فردی زیاد سرفه می نماید، بوی نعناع می تواند برای پاکسازی گلو و تسکین وی مفید واقع گردد. نعناع بعلاوه دارای خاصیت آنتی باکتریایی و ضد التهابی است که می تواند به تسکین التهاب دستگاه تنفسی یاری کند. بو کردن نعناع به کاهش استرس و افسردگی نیز یاری می نماید و می تواند به عنوان یک ماده آرامبخش عمل کند.

بوی نان: بو شگفت انگیز نان باعث میگردد مهربان تر شوید. براساس تحقیقی که در یکی از دانشگاه های فرانسه انجام شد، به این نتیجه رسیدند که استشمام بوی نان باعث می گردد شما مهربان تر شوید. در واقع بوی نان انسان را نرم تر می نماید

در یک تحقیق از 8 زن و مرد خواسته شد تعدادی از آن ها در م 70 درصد قابل یک فروشگاه لباس و عده ای دیگر در مقابل در یک نانوایی بایستد. بعد از آن ها خواسته شد وانمود نمایند در حال پیدا کردن چیزی در کیفشان هستند و چیزی را از کیفشان بیرون بیندازند مثل دسته کلید، کیف پول و… نتایج نشان داد کسانی که از کنار مغازه نان فروشی رد می شدند، در مقابل شرکت نمایندگان توقف و به آن ها یاری می کردند، اما از بین کسانی که از کنار مغازه لباس فروشی رد می شدند، 55 درصد کمتر برای یاری به شرکت نمایندگان در این آنالیز داوطلب می شدند.

منبع: پارسینه

منبع: فرادید

به "بو های شگفت انگیزی که از آن ها بی خبرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بو های شگفت انگیزی که از آن ها بی خبرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید