برگزاری 4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان تا انتها سال

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس دانشگاه کردستان از برگزاری چهار همایش و رویداد ملی و بین المللی در این دانشگاه طی امسال اطلاع داد.

برگزاری 4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان تا انتها سال

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رحمت صادقی روز پنج شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری چهار رویداد ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید، با اشاره به اینکه ظرفیت های فرهنگی، گردشگری و علمی کردستان به توسعه استان یاری شایانی خواهد نمود، اضافه نمود: برگزاری همایش ها و رویدادهای بین المللی تاثیر بسیار زیادی بر توسعه اقتصاد گردشگری استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: حضور اساتید ملی و بین المللی در استان، علاوه بر تبادل علمی میان آنها و اساتید دانشگاه کردستان، همچنین در شناسایی و آشنایی این افراد با ظرفیت های استان یاری بسیار زیادی خواهد نمود.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه هر سال حداقل 10 رویداد ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می گردد، مطرح کرد: زیرساخت های ما برای برگزاری این رویدادها کافی نیست و به تنهایی از عهده مخارج آنها بر نمی آییم که خواهان همکاری دستگاه های اجرایی در این زمینه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری چهار همایش ملی و بین المللی را در دستور کار داریم، توضیح داد: با توجه به اینکه گردشگری یکی از مزیت های اصلی استان کردستان است، اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه، چالش ها و رویکردها طی روزهای 10 و 11 مهرماه امسال در دانشگاه کردستان برگزار می گردد.

صادقی اضافه نمود: تاکنون 70 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که حدود 50 مورد آن مورد پذیرش قرار گرفته و بالغ بر 18 مورد آن نیز برای ارائه سخنرانی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه حداقل 10 نفر مهمان خارجی در این همایش حضور خواهند داشت، اضافه نمود: اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه به همت گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه کردستان و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه اعلام نمود: همچنین اولین همایش بین المللی ورزش و توسعه پایدار، به همت گروه تربیت بدنی دانشگاه کردستان و دانشگاه سلیمانیه طی روزهای یکم و دوم آبان ماه امسال در دانشگاه کردستان برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تاکنون 50 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، ذکر کرد: 40 مهمان خارجی و 60 مهمان داخلی در این همایش حضور خواهند داشت.

صادقی، همچنین همایش ملی شافعیان در گستره تمدن ایران اسلامی را یکی دیگر از همایش هایی مطرح کرد که به همت گروه فقه و حقوق شافعی دانشگاه کردستان برگزار می گردد.

وی زمان برگزاری این همایش را 27 آذرماه امسال اعلام نمود و گفت: 400 الی 500 نفر از اساتید دانشگاه و حوزه و طلبه های علوم دینی سراسر کشور در این همایش حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه کردستان اعلام کرد: سومین کنفرانس بین المللی رشد و توسعه مالی پایدار نیز طی روزهای 22 و 23 آبان ماه امسال با همت دانشگاه کردستان در دانشگاه سلیمانیه عراق برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری 4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید