برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، پاویون شرکت های دانش بنیان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از امروز دوشنبه 22 شهریور ماه جاری به مدت 4 روز و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع به کار کرد.

برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

به گزارش گروه علم و پیشرفت نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این پاویون 20 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه های هوشمندسازی، مواد و مصالح مصرفی ساختمان و تجهیزات شیمیایی به ارائه توانمندی ها و عرضه محصولات خود می پردازند.

این نمایشگاه تا 25 شهریور ادامه خواهد داشت و صنعتگران و فعالان حوزه ساختمان می توانند از نزدیک در جریان محصولات و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت ساختمان در سالن 7 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران باشند.

اسامی شرکت های دانش بنیان حاضر در پاویون بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به این ترتیب است:

شرکت دانش بنیان مگافا یاکند

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون سیستم های هوشمند ساختمان است که از جمله خدمات این سامانه می توان به کنترلر مرکزی، کلیدهای هوشمند تاچ، ترموستات هوشمند، ماژول های توسعه نرم افزار مدیریت ساختمان و انواع سنسور اشاره نمود.

شرکت دانش بنیان آتیه سازان نوین آتبین

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل انواع آبنماهای تاسیساتی پیش ساخته و قابل حمل در کشور است. این شرکت فراوریکننده و صادرکننده انواع پرژکتور های با درجه حفاظت بالا با تاییدیه تست سازمان ملی استاندارد، اولین و تنها فراوری کننده انواع آبنماهای تاسیساتی پیش ساخته و قابل حمل در کشور، فراوری کننده انواع نازل های خاص آبنما (جامپینگ جت، روتاری.و ...) با درجه فناوری و کیفیت بالا، ساخت انواع تابلو برق جهت انواع آبنما و نورپردازی و طراحی، مهندسی و اجرا و انجام مشاوره در 500 پروژه حوزه آبنما و نور پردازی در داخل و خارج از کشور است.

شرکت دانش بنیان هوماک؛

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون پکیج های آبیاری هوشمند فضای سبز است که ویژگی آن این است که با استفاده از این سیستم ها، مقدار صرفه جویی در آب مصرفی تا 50 درصد در مقایسه با روش های سنتی، کاهش می یابد. این موضوع با توجه به مشکل کم آبی در کشور امری بسیار حائز اهمیت است. از طرفی استفاده از این سیستم های هوشمند احتیاج مستقیم به نیروی انسانی را در نگهداری از فضاهای سبز بسیار محدود نموده و از این طریق باعث کاهش قابل توجه هزینه ها می گردد. منظم شدن اجرای برنامه آبیاری عامل دیگری است که در نتیجه استفاده از سیستم های هوشمند، رشد و طراوات پایدار انواع فضای سبز را تضمین می نماید.

شرکت دانش بنیان آریسا شیمی خاورمیانه

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل روان کننده های بتن بر پایه لیگنو سولفونات و پلیکربوکسیالت است. این محصول باعث افزایش روانی و اسلامپ بتن، بهبود پمپ پذیری بتن، افزایش خصوصیات مکانیکی بتن، کاهش نفوذپذیری بتن، کاهش قابل ملاحظه نسبت آب به سیمان در روانی برابر، بهبود زمان کارپذیری و حفظ اسلامپ بتن، کاهش آب انداختی و جدایی سنگدانه ها در بتن است.

شرکت دانش بنیان به ساز انرژی

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون سامانه انرژی میتر (تفکیک قبوض آب و برق و گاز) است. در این سامانه تفکیک هوشمند و اتوماتیک قبوض آب، برق و گاز ساختمان بر مبنای میزان مصرف هر واحد با نصب کنتورهای هوشمند در ورودی واحدها انجام شده و میزان مصرف دقیق هر واحد مقدار گیری شده و پس از وارد کردن اطلاعات قبوض آب، برق و گاز اصلی به وسیله مدیر ساختمان، به وسیله سامانه تحت وب و اپلیکیشن تلفن همراه، قبوض تفکیکی برای هر واحد متناسب با مصرف به صورت اتوماتیک صادر می گردد.

شرکت دانش بنیان پرتو الکترونیک پیشگام کویر

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون خط خشک کن صنعتی مایکروویو برای تیغه های سفالین است. این دستگاه با ترکیب روش های هوا گرم، امواج مایکروویو و سیستم تونلی به خشک سازی تیغه های سفالین یاری می نماید. خشک سازی سریع تیغه ها، انبار کردن آن ها برای استفاده در فصول سرد و جلوگیری از ترک برداشتن بلوک های با ابعاد عظیم از کاربردهای این اختراع و محصول دانش بنیان است.

شرکت دانش بنیان سیما الکترو طب

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون سیستم کاهش مصرف و اتوماسیون روشنایی است. خدمات این محصول برنامه ریزی جهت کنترل روشنایی نسبت به پارامترهای محیطی(نور، ساعت و ...) ، کنترل و مانیتورینگ پارامترهای تابلوهای برق، کنترل و مانیتورینگ به وسیله اینترنت و امکان ارتباط با سیستم های هوشمند ساختمان (ارسال و دریافت اطلاعات) است.

شرکت دانش بنیان دانش آرا رنگ

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون رنگ های مقاوم در برابر آتش است که شامل سه نوع محصول است که برای سه نوع متریال فولاد، چوب و یونولیت کارایی دارند. با اعمال این رنگ ها برروی سطوح این مواد، مقاومت در برابر حرارت مستقیم در آنها ایجاد می گردد. از آنجا که این سه متریال عامل اصلی تخریب در آتش سوزی هستند، می توان با استفاده این محصولات از بروز حوادث مرگبار در سوانح آتش سوزی جلوگیری کرد.

شرکت دانش بنیان بسپار توسعه یاران

این شرکت فراوریکننده مواد اولیه فوم های سخت پلی یورتانی(PIR -PUR) است که خدمات آن ساندویچ پانل (پیوسته - غیر پیوسته)، اسپری (پاششی) و تزریقی (دور لوله - یخچالی) است.

شرکت دانش بنیان آریا پروشات رایکا

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون سیستم کاهش مصرف و اتوماسیون روشنایی است که ویژگی آن سیستم تردد نامحدود برای مکان های با تردد بالا، مجهز به سیستم آنتی شوک جهت جلوگیری از برخورد، بهره وری انرژی بالا، پرقدرت، سریع و بی صدا، بدون محدودیت تردد، مجهز به آشکارساز خطا، مجهز به موتور Dunker ساخت کشور آلمان، سیستم ماژوالر با قابلیت تعویض سریع قطعات و مجهز به چشم و سنسور Fuchs&Pepperl ساخت کشور آلمان است.

شرکت دانش بنیان شهر هوشمند گیلسا

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون گیت وی (مرکز کنترل) است. پنل اصلی هوشمند MrSmart با برخورداری از چندین پروتکل رایج در زمینه IOT مغز متفکر و کنترلر اصلی تمام تجهیزات است. این دستگاه وظیفه ارتباط بی سیم و هماهنگی بین تمام المان های هوشمندسازی را دارد و با توجه به پشتیبانی از بسترهای NRF ،RF ، اترنت، بلوتوث وWIFI امکان کنترل از راه دور تجهیزات را فراهم می سازد. این مرکز کنترل قابلیت پشتیبانی از کلیه قابلیت های هوشمندسازی شامل روشنایی و نورپردازی، گرمایش/ سرمایش، ایمنی و امنیت و راحتی را دارا است.

شرکت دانش بنیان نواندیشان سازه نیرا

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون پمپ پریستالتیک است. نحوه کار این محصول به این صورت است که گردش الکتروموتور باعث گردش غلطک یا رولر در داخل روتور دستگاه می گردد. حرکت غلتک یا کفشک بر روی شلنگ یا لوله استفاده شده در دستگاه، باعث رانده شدن هوای داخل آن به سمت جلو و ایجاد یک نوع خلا شده است که منجر به ایجاد مکش در سیال می گردد. حرکت پیوسته و موجی شکل دستگاه، سیال را به داخل لوله می کشاند و به مرور آن را به سمت جلو سوق می دهد. در نهایت امکان تنظیم سرعت گردش غلتک و در نتیجه آن به سرعت گردش سیالات در این پمپ ها وجود دارد و می توان فشار عملکرد آنها را تغییر داد.

شرکت دانش بنیان ماشین سازی پویا برش اراک

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل ماشین آلات رول فرمینگ و سفارشی است که این شرکت به اسم یکی از پیشگامان در عرصه شکل دهی و رول فرمینگ فلزات در ایران با استفاده از نخبگان دانشگاهی و متخصصین مجرب و با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای روز جهان توانسته فناوری ساخت این ماشین آلات را بومی سازی کند. دقت، سرعت و کارایی بالا، کاهش ضایعات، استهلاک کم و بعلاوه نگهداری آسان از مزایای ماشین های طراحی شده است.

شرکت دانش بنیان بتن اکسیر پادیر

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون مالت سبز پلیمورتکس است. پلیمورتکس، ملاتی خمیری، آماده استفاده، بدون احتیاج به فرآوری و عمل آوری، مخصوص مرحله دیوارچینی و سفت کاری ساختمان است. این محصول فرآیند اجرای دیوار را سریع، ساده، سبک، ایمن، تمیز و مالی می نماید. ملات های پلیمورتکس در بسته بندی های قیفی شکل ارائه می شوند و ویژگی های مکانیکی برتر از قبیل مقاومت فشاری، خمشی، برشی، بعلاوه چسبندگی چهار برابر بیشتر، نسبت به ملات ماسه سیمان دارند. مالت پلیمورتکس احتیاجی به آب یا سیمان و ماسه ندارد و جایگزینی مناسب برای ملات سنتی ماسه سیمان در دیوارچینی با انواع آجر، سفال یا بلوک (سیمانی و گازی) و کاشی و سرامیک کاری است.

شرکت دانش بنیان ایده ورزان

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون نرم افزار مدیریت پروژه IPMP است. شرکت ایده ورزان با سابقه 15 ساله در حوزه توسعه سامانه های مدیریتی، دارای بیش از 10 سال سابقه در ارائه راهکارهای حوزه مدیریت پروژه است. سامانهIPMP که محصول این شرکت است در این 10 سال در ده ها شرکت فعال در حوزه های مختلف (نفت و گاز، نیرو، آب و فاضلاب، مخابرات، عمرانی، خدمات و ..) و بعلاوه در سطوح مختلف کارفرمایی، پیمانکاری، مشاوره ای و شرکت های مادر تخصصی با موفقیت پیاده سازی شده است. این نرم افزار دانش بنیان در بیش از 16 هزار پروژه در کشور در حال بکارگیری است.

شرکت دانش بنیان الکترونیک پردازش سبلان

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل چراغ های سقفی LED سنسوردار و بدون سنسور است که برای محیط های اداری، مسکونی، پارکینگ و راه پله ها مناسب است. از ویژگی های این چراغ ها تشخیص حرکت با محدوده حداکثر 6 متر، قابلیت تنظیم مدت زمان روشنایی، زمان پاسخگویی سنسور کمتر از نیم ثانیه، قابلیت تنظیم فاصله، زمان و حساسیت به نور و ... است.

شرکت دانش بنیان رهاسازه یزد

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل خانه های چوبی لاگ هاوس کانادا است. این شرکت فراوریکننده خانه های چوبی اشباع شده با روغن گیاهی گرافت شده است.

شرکت دانش بنیان شبیه سازان شریف

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل طراحی، شبیه سازی و تحلیل عددی سازه ها است که خدمات آن شامل تحلیل استحکام، پایداری و ارتعاش سازه ها، تحلیل انتقال حرارت و جریان سیال در تاسیسات و سیستم های تهویه مطبوع، تحلیل آکوستیک و بهبود نویز، عیب یابی و بهینه سازی سازه ها و سیستم ها، نمونه پروژه ها در حوزه صنعت ساختمان، تحلیل استحکام و کمانش سازه ها و مخازن در مقابل باد و زلزله، تحلیل پوش آور اتصالات تیر ستون، تحلیل استحکام دیوار تقویت شده با FRP ، تحلیل تلاطم سیال در استخر و اثر آن بر سازه و تحلیل و بهبود جریان باد حول آسمانخراش است.

شرکت دانش بنیان نانو فن شفق

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل رنگ ساختمانی است که با رعایت استانداردهای بهداشتی و زیست محیطی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. فراوری رنگ های اکریلیک پایه آب جهت حفظ سلامت فردی و سهولت استفاده برای تمامی کاربران فراوری می گردد. امروزه با توجه به صرفه جویی در بحث انرژی شرکت دانش بنیان شفق اقدام به فراوری رنگ های عایق رطوبت و حرارت و بعلاوه رنگ های آنتی باکتریال، ترافیکی و ضد جلبک نموده است.

شرکت دانش بنیان پیشرو سازه پیوند بارثاوا

محصول ارائه شده این شرکت در پاویون چسب اپوکسی EPOLOCK1100 است. پولاک 1100 یک چسب دو جزئی پرکننده و ضد شره با پخت محیطی و کاربری آسان است. از این چسب می توان جهت چسباندن انواع قطعات در صنعت ساختمان استفاده کرد. یک چسب همه کاره مناسب جهت صنایع ساختمان سازی و معماری است. این چسب در دماهای پایین (15 درجه سانتیگراد) قابل استفاده است. این چسب برای نصب انواع سنگ و اسلب و کاشی و هم چسباندن قطعات بتنی، سنگ های طبیعی، انواع آجرها، کاشی، سرامیک، فلزات و کاشت میلگرد در بتن استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید