بخشی از بنزین تولیدی پالایشگاه شازند صادر می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران/مرکزی مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند گفت: این پالایشگاه تنها مجتمعی در کشور است که بخشی از بنزین تولیدی خود را صادر می نماید.

بخشی از بنزین تولیدی پالایشگاه شازند صادر می گردد

غلامحسین رمضان پور روز گذشته در پنجمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک بیان نمود: پالایشگاه شازند یکی از پالایشگاه های به روز کشور است که واحدهای پیچیده صنعتی را در خود جای داده است و بیش از 90 درصد فراوریات آن به انواع فرآورده های با ارزش همچون بنزین و ... تبدیل می گردد.

وی با بیان اینکه فراوریات این واحد صنعتی از نظر کیفی منطبق با استاندارد روز و یورو 4 است، گفت: سوخت پاک توسط این پالایشگاه فراوری و توزیع می گردد و هدف اصلی ما افزایش ظرفیت و طرح توسعه، کاهش آلایندگی زیست محیطی، ارتقای کیفیت فراوریات و افزایش فراوری گوگرد از روزانه 60 تن به 700 تن است.

رمضان پور اضافه کرد: از سال 1393 با راه اندازی واحدهایی در مجتمع، نفت گاز، بنزین و LPG فراوریی با استاندارد ملی فراوری می گردد و مسئله ای در این حوزه وجود ندارد. تنها پالایشگاهی هستیم که بخشی از بنزین فراوریی آن صادر می گردد.

وی در مورد توزیع سوخت پاک در اراک و شهرهای استان گفت: مسلما برای شرکت پخش فرآورده های نفتی مقرون به صرفه نیست که این سوخت پاک را به دیگر نقاط انتقال دهد ولی در شهرهای اطراف پالایشگاه توزیع نکند به همین دلیل فراوریات در اراک و شازند و شهرهای اطراف پالایشگاه توزیع می گردد.

رمضان پور با اشاره به فراوری روزانه 12 میلیون لیتر نفت گاز با گوگرد کمتر از 50PPM در این واحد بیان نمود: طراحی شبکه پایش آب های سطحی، پروژه پایش آب های زیرزمینی، پروژه تعویض خطوط لوله انتقال پساب صنعتی، پوشش و ایجاد لایه حفاظتی ژئوممبران، پروژه تحقیقاتی شناسایی منابع انتشار، پروژه پاکسازی 7 هزار تن خاک آلوده به ترکیبات نفتی، خرید قطعات آنالیزو و آمین، مدیریت و انتقال پسماند کاتالیستی، تجهیز بزرگترین کوره تقطیر با سیستم پایش آنلاین و انجام پایش خوداظهار 3 ماهه زیست محیطی از جمله اقدامات زیست محیطی پالایشگاه شازند است.

مدیرعامل پالایشگاه شازند اجرای طرح سیستم فیلتراسیون جهت جذب گردوغبار، آنالیز و امکان سنجی نصب GALAXY TOWER، نصب سیستم پایش آنلاین روی هشت عدد دودکش کوره ای و بویلرها و استاندارد کردن 40 کوره از 43 کوره را از جمله اقدامات زیست محیطی در دست اجرا در این واحد صنعتی مطرح نمود.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در این جلسه رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز بیان نمود: از اول تا 20 آذرماه 80 نفر به دلیل آلودگی هوا به اورژانس پیش بیمارستانی مراجعه کردند، اما آماری در مورد مراجعه به مراکز درمانی جمع بندی نشده است.

دکتر سید محمد جمالیان با اشاره به رعایت نشدن پروتکل حفاظتی پرسنل شهرداری و هدایت و رانندگی در روزهای ناسالم اراک، ادامه داشتن فعالیت های عمرانی، رضایت بخش نبودن فعالیت صداوسیما در روزهای ناسالم، کاهش نیافتن فعالیت های بدنی و موافقت نشدن با مرخصی افراد مستعد خطر در روزهای ناسالم و کارمندان دارای فرزند خردسال را از جمله مسائل پیش روی این دانشگاه در روزهای ناسالم هوای اراک برشمرد.

وی خواهان ارائه میزان و نوع غلظت آلاینده ها در روزهای آلوده از سوی محیط زیست به دانشگاه علوم پزشکی اراک شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بخشی از بنزین تولیدی پالایشگاه شازند صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از بنزین تولیدی پالایشگاه شازند صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید