بانویی که نخستین نامزد عضویت در شورای جهانی موزه ها شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، طیبه (گلناز) گلصباحی نخستین شخص و بانوی ایرانی، برای عضویت هیات اجرائی شورای بین المللی موزه ها (2019-2022) نامزد شد، تا به عنوان یک ایرانی، در شورای سیاستگذاری شورای جهانی موزه ها نقش داشته باشد.

بانویی که نخستین نامزد عضویت در شورای جهانی موزه ها شد

ایسنا: این موزه دار می گوید: شورای بین المللی موزه ها - ایکوم جهانی -، در حدود بهمن سال گذشته از اعضای این شورا، دعوت کرد تا واجدین شرایط، کاندیداتوری خود را برای - عضویت در صندلی های گوناگون هیات اجرائی شورای بین المللی موزه ها - به وسیله فرم ها و مدارک موجودِ قابل ارائه به این شورا اعلام نمایند. درخواست کاندیداتوری من نیز به واسطه یکی از کمیته های بین المللی این شورا یعنی کمیته موزه ها و مجموعه های آلات موسیقی که در آن عضو هستم، ارائه شد.

او که موزه دار موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان است، با بیان این که کمیته های ملی یا کمیته های بین المللی این شورا قادرند اعضای خود را که تمایل دارند در سیاستگذاری های شورای جهانی موزه ها نقش موثر داشته باشند را معرفی نمایند، ادامه می دهد: اعضا نیز با ارائه مدارک مخصوص مانند فرم های مشخصات فردی و حرفه ای، ارائه ایده ها و چشم اندازهای پیشنهادی و اهدافی که آن کاندید می تواند پیشبرد آنها را متصور باشد، کاندیداتوری خود را اعلام می نمایند، در نهایت با آنالیز فعالیت های حرفه ای، سوابق و چشم اندازهای ارائه شده توسط آنان و سایر ویژگی های حرفه ای، بعضی از این افراد موفقیت لازم را برای کاندیداتوری کسب نموده و به سایر اعضای شورای بین المللی موزه ها معرفی می شوند.

این عضو ایکوم ایران تاکید می نماید: در زمان برگزاری کنفرانس بعدیِ ایکوم جهانی که یکم تا هفتم سپتامبر 2019 در کیوتو ژاپن (نیمه دوم شهریور) برگزار می گردد، 19 کاندید عضویت در هیات اجرائی جدید شورای بین المللی موزه ها از کاندیداهای معرفی شده از سوی کمیته های ملی یا کمیته های بین المللی، با رأی گیری، انتخاب نهایی می شوند.

به گفته گل صباحی، حضور کمیته ایکوم ایران، در سال 1350 در شورای بین المللی موزه ها رسمیت گرفت و اکنون برای نخستین بار است که یکی از اعضای ایکوم ایران، کاندیدِ عضویت عادی هیات اجرائی شورای بین المللی موزه ها می گردد.

وی که لیسانس خود را در رشته موسیقی از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در رشته پژوهش هنر از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی گرفته است، دوره های موزه داری را با شرکت در کارگاه های آموزشی و پژوهشی ایکوم یا سازمان های مرتبط با آن گذرانده و در حال حاضر موزه دار اداره خزانه ها و خزانه دارِ خزانه آثار نقاشی با عنوان خزانه رنگ و نقش موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان است و پیش از این در موزه پول بنیاد مستضعفان فعالیت داشته و سردبیر فصلنامه داخلی و تخصصی موزه پول نیز بوده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "بانویی که نخستین نامزد عضویت در شورای جهانی موزه ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانویی که نخستین نامزد عضویت در شورای جهانی موزه ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید