ایران رشته ورزشی توآی را المپیکی کند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دبیرکل فدراسیون آسیایی توآی گفت: ایران به مانند کشورهای چین، ژاپن و دیگر کشورهایی که ورزش های خود را به المپیک رساندند، رشته ورزشی توآی را المپیکی کند.

ایران رشته ورزشی توآی را المپیکی کند

عبدالکریم سودی در گفت و گو با خبرنگار نقد و بررسی کالاهای دیجیتال در قصرشیرین، گفت: رشته توآی یک ورزش کاملاً ایرانی بوده که در چند سال گذشته برای بسیاری از کشورهای آسیایی معرفی شده است.

سودی با بیان اینکه این ورزش با اقبال کشورهای آسیایی روبرو است، اعلام کرد: بر این اساس در نخستین دوره مسابقات توآی قهرمانی آسیا 24 کشور از این قاره پهناور در شهرستان قصرشیرین به رقابت پرداختند.

دبیرکل فدراسیون آسیایی توآی این رشته ورزشی را هنر رزم ایرانی دانست و اضافه نمود: ورزش تنها زبان مشترک میان کشورهای جهان است و ساده ترین راه ترویج فرهنگ، آداب و سنت های یک ملت به وسیله ورزش است.

وی با بیان اینکه پس از برگزاری نخستین مجمع آسیایی توآی، تمامی اعضای این فدراسیون آسیایی تعیین شدند، گفت: برای گسترش مسابقات این رشته ورزشی به آسیای میانه به عنوان نخستین گام جهانی سازی آن کوشش می کنیم.

سودی با اشاره به برگزاری این مسابقات در قصرشیرین اظهار داشت: این شهرستان مرزی از برگزاری مسابقات آسیایی توآی سربلند بیرون آمد و امیدواریم با بازگشایی مرز خسروی در این شهرستان، راه ابریشم احیا گردد.

منبع: تسنیم

به "ایران رشته ورزشی توآی را المپیکی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران رشته ورزشی توآی را المپیکی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید