ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از بیزینس اینسایدر، این تحقیق در نشریه Annals of Internal Medicie منتشر شده است. بیمار مذکور زنی ساکن آرژانتین است که نام وی فاش نشده است. وی به نام بیمار اسپرانزا مشهور شده زیرا در این شهر آرژانتینی زندگی می نماید. بعلاوه این نام در زبان اسپانیایی به معنای امید است. او یک فرزند دختر دارد که به ایدز مبتلا نیست و اکنون دومین فرزند خود را باردار است.

ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!

او در سال 2013 به ویروس ایدز مبتلا شد. از سال 2017 میلادی گروهی از محققان بین المللی دی ان ای بیمار را برای ردیابی نشانه های ویروس آنالیز کردند. حتی هنگامیکه در مارس 2020 میلادی وی فرزندی به جهان آورد، محققان جفت جنین وی را آنالیز و آزمایش کردند. آنها پس از توالی دادن میلیاردها سلول تأیید کردند که ویروس اچ آی وی در بدن این زن وجود ندارد.

بسیاری از افراد با یاری پزشکی نوین می توانند ویروس را کنترل نمایند و زنده بمانند. اما چنین افرادی به طور معمول نیازمند درمان های آنتی رتروویرال (ضد ویروس اچ آی وی) هستند تا از تکثیر ویروس مذکور جلوگیری نمایند.

در تاریخ 4 مورد درمان ایدز گزارش شده است. البته دو نفر آنها (بیمار برلینی و بیمار لندنی) پس از دریافت سلول های بنیادی درمان شدند. پیوند سلول های بنیادی فرایندی پر خطر است که روی بیماران متعدد و مختلفی آزمایش شده اما موفقیت آمیز نبوده است.

علاوه بر آنچه گفته شد، تا به امروز محققان فقط یک مورد دیگر درمان ایدز را گزارش نموده اند. محققان در 2020 میلادی پژوهشی درباره لورین ویلنبرگ یا بیمار سانفرانسیسکویی منتشر کردند. به گفته پزشکان او نخستین فردی است که بدون دخالت پزشکی از ایدز نجات یافته است.

به این ترتیب ویلنبرگ و بیمار ناشناس آرژانتینی عضو گروه کنترل نماینده برگزیده هستند. آنها در حقیقت مجموعه کوچکی از بیماران اچ آی وی هستند که سیستم ایمنی بدن آنها به طور طبیعی ویروس را نابود می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید