اولین زنان چترباز حرفه ای در عربستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سه دختر عربستانی توانستند بعد از گرفتن جواز، اولین پرش رسمی خود را انجام دهند و نام اولین تیم تماماً زنانه عربستانی را از آن خود کنند.

اولین زنان چترباز حرفه ای در عربستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، آلاء ظافر، مرام العید و ورزان الغفیلی به نام اولین تیم زنانه چتربازان فدراسیون ورزش های مخاطره آمیز (Extreme Sport) عربستان با پرش از هلیکوپتر در ارتفاع 12000 پایی اولین پرش رسمی خود را انجام دادند.

پس از واجد شرایط شدن به نام چترباز حرفه ای دیگر محدودیتی برای سه زن ماجراجوی سعودی وجود ندارد. مجوز های حرفه ای از طریق انجمن چتربازی آمریکا، یکی از ارگان های پیشرو در جهان برای این رشته، به این زنان اعطا شد.

این سه نفر در سومین اردوی چتربازی که در شهر ملک عبدالله برگزار شد شرکت کردند و عبدالمجید المطیری، مدیر اجرایی SAESF، دراین باره گفت: معرفی زنان این ورزش پیامی است برای همه که زنان سعودی در این ورزش هم مانند همه ورزش ها به نام شریک مردان حضور دارند.

مرام العید که در ریاض مربی اسکیت است گفت: مطمئن نیستم که بتوانم خودم را یک ماجراجو بنامم، اما کسی هستم که دوست دارد با ترس هایش روبرو شود و محدودیت هایش را کمتر کند. البته باید اقدامات ایمنی را در نظر گرفت. من این ورزش را انتخاب کردم، زیرا همیشه به بال و پرواز علاقه داشتم و اینکه بتوانی آزادانه پرواز کنی چیزی است که هرگز فرصتش را از دست نمی دهم.

منبع: فرارو

به "اولین زنان چترباز حرفه ای در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین زنان چترباز حرفه ای در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید