افاضلی: بازیکنان ایران از لحاظ ذهنی شرایط خوبی نداشتند، تعیین بود کره گل می زند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است تیم ملی ایران در ملاقات مقابل کره نه تنها به لحاظ تمرینی، بلکه به لحاظ ذهنی هم شرایط ایده آلی نداشت.

افاضلی: بازیکنان ایران از لحاظ ذهنی شرایط خوبی نداشتند، تعیین بود کره گل می زند

هومن افاضلی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال درباره شکست 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی گفت: همانطور که پیش بینی می شد بازی سختی بود. ترکیب تیم ملی به خصوص در خط دفاعی که ثبات در آن خیلی مهم است، تغییر نموده بود. بچه ها بعد از مدت ها مقابل تماشاگر بازی می کردند و شاید این موضوع هم تأثیر داشت. ضمن اینکه باید بپذیریم بازیکنان ایران در شرایط خوبی نبودند. شاید انتظار بیش از این از تیمی که فقط یک جلسه بازیکنانش کنار هم تمرین کردند درست نباشد؛ اما وقتی با کره بازی می کنید باید در برترین شرایط باشید و در آن شرایط باید ببینید فرایند بازی چگونه پیش می رود.

وی ادامه داد: با شرایط موجود این شرایط قابل پیش بینی بود. کره از لحاظ مالکیت، پرس و بازپس گیری توپ کاملاً از ما بهتر بود و در نتیجه توانست فشار خودش را روی دروازه ما حفظ کند. آنها پاس های متعددی می دادند، جهت بازی را عوض می کردند و توپ های سوم را صاحب می شدند و این باعث می شد به صورت مداوم به ما فشار بیاورند. هر چند گل اول روی اشتباه به ثمر رسید؛ ولی از نظر من تنها، زمان گل خوردن ما فرق می کرد، چون کره کاملاً فشار آورده و معین بود به گل می رسد.

کارشناس فوتبال کشورمان توضیح داد: کره از فضاها خیلی خوب استفاده کرد تا از کناره ها خطر ایجاد کند. با همین روش از دفاع ما رد شدند و بیشترین موقعیت را هم از سمت چپ ایجاد کردند. در نیمه دوم با وجود اینکه عقب بودیم اما حریف بازی را خوب آغاز کرد و حدود 15 دقیقه زمان برد تا بچه ها به شرایط بازی برگردند. بعد از آن گل دوم را دریافت کردیم و سپس بچه ها تا 10 دقیقه پایانی از بازی غافل بودند. تیم ما نه تنها از لحاظ تمرینی شرایط خوبی نداشت؛ بلکه از لحاظ ذهنی هم بچه ها فکر نمی کردند در این بازی با چنین چالش هایی روبرو شوند.

بیشتر حملات کره جنوبی از جناح چپ تدارک دیده شد و آیا کادرفنی نمی توانست با تغییر نفرات یا ترکیب بهتر راه های نفوذ حریف را سد کند؟ افاضلی در واکنش به طرح این پرسش به نقد و بررسی کالاهای دیجیتال گفت: این مسائل نسبی و سلیقه ای است. الان من یک چیز می گویم و شاید شخصی دیگر، نکته ای متفاوت بگوید. همه ما از تیم ملی و از شرایط بچه ها دور هستیم و نمی دانیم بچه ها در چه شرایطی قرار دارند؛ اینها چیزهایی است که تأثیر می گذارد. سخت است که بدون اطلاع و از خودمان حرف بزنیم. وقتی شما دیکته را نمی نویسید و یک نفر دیگر نوشته و نتیجه آن هم معین شده، گرفتن ایرادها و حرف زدن در خصوص آن راحت است. به نظر من بچه ها می توانستند عکس العمل بهتری نشان دهند و در دقایقی از بازی فشار تیم کره را بشکنند خصوصاً در جناح چپ کره که سون هیونگ مین هم در این نقطه قرار داشت، می توانستیم به لحاظ نفری عملکرد بهتری داشته باشیم و از لحاظ تعداد، حداقل توازن را در آن نقطه ایجاد کنیم. در این زمینه راهکارهایی که داشتیم مناسب نبود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افاضلی: بازیکنان ایران از لحاظ ذهنی شرایط خوبی نداشتند، تعیین بود کره گل می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افاضلی: بازیکنان ایران از لحاظ ذهنی شرایط خوبی نداشتند، تعیین بود کره گل می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید