از هیچ تیمی در آسیا نمی ترسیم، شرایط لیگ ایران خوب نیست

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال بانوان مرداد ماه در مسابقات جام ملت های آسیا شرکت خواهد نمود و ملی پوشان ایران با تیم های سنگاپور و کره جنوبی همگروه هستند.

از هیچ تیمی در آسیا نمی ترسیم، شرایط لیگ ایران خوب نیست

مهسا صابری ملی پوش والیبال بانوان در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره شرایط و وضعیت اردوهای تیم ملی اظهار کرد: من به همراه برهانی و آشفته، فصل گذشته را در لیگ ترکیه توپ زده ایم و از مرحله سوم اردوهای ملی به جمع ملی پوشان اضافه شدیم. شرایط اردو خوب است. هدف گذاری ما، قرارگیری در جمع چهار تیم برتر آسیا است و تمام تمرکز خود را بر روی این هدف قرار داده ایم.

صابری در پاسخ به این سوال که آیا قرارگیری در جمع چهار تیم برتر آسیا، هدفی شدنی است؟ گفت: بله؛ ما در مرحله نخست با تیم های سنگاپور و کره جنوبی همگروه هستیم و در صورت صعود از این مرحله، قطعاً جزو هشت تیم آسیا قرار خواهیم گرفت و سپس با سایر رقبا مبارزه خواهیم کرد. دیگر هیچ اسمی برای ما بزرگ نیست؛ حتی کره جنوبی و به نظر من رسیدن به این هدف، امری شدنی است.

لژیونر والیبال بانوان اضافه نمود: متأسفانه لیگ ایران شرایط خوبی ندارد و نمی تواند به تیم ملی یاری کند. ما راه را برای سایر بازیکنان باز نموده ایم و بانوان والیبالیست ایران پتانسیل این را دارند تا لژیونر شوند. لژیونر شدن باعث می گردد تا بازیکنان به این باور برسند که فرقی با بازیکنان سایر تیم ها ندارند و می توانند در تیم های خوب جهان بازی نمایند. ملی پوشان ایرانی تنها از نظر تجربه، کمی عقب تر هستند. احتیاج تیم ملی ایران این است که تا یک لیگ خوب داشته باشد و ابتدا بازیکنان بتوانند تعداد بازی های زیادی را پشت سر بگذارند.

وی تأکید کرد: بازیکنان تا تحت فشار و بازی های سخت قرار نگیرند، نمی توانند پیشرفت نمایند. هر مسابقه، حکم چندین ماه تمرین را دارد. چیزی که بازیکنان ایرانی احتیاج دارند، همین تجربیات است.

صابری اظهار کرد: با توجه به اینکه سه تن از بازیکنان ایرانی، لژیونر شده و به این تجربه دست یافته اند، آنها این حس و حال را به سایر بازیکنان و ملی پوشان تزریق نموده اند و این باعث افزایش انگیزه آنها شده است.

ملی پوش والیبال بانوان درباره این انتقال تجربیات گفت: انتقال تجربیات به سایر بازیکنان، انگیزه بسیار بزرگی است و باعث می گردد تا آنها برای لژیونر شدن کوشش نمایند؛ این کوشش کردن قطعاً باعث پیشرفت والیبال بانوان خواهد شد و به تیم ملی یاری می نماید. سال جاری ما دیگر از هیچ اسم و کشوری ترس نداریم. از سال گذشته ما روی کار ذهنی خود تمرکز نموده ایم. شاید قبلاً با اسم تیم ها بازی می کردیم اما دیگر برای ما این اهمیتی ندارد و به زمین می رویم که تمام تیم ها را شکست دهیم.

وی در خاتمه درباره تغییر لباس تیم ملی گفت: لباس فعلی بسیار راحت است و آزادی حرکت بیشتری در این لباس داریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "از هیچ تیمی در آسیا نمی ترسیم، شرایط لیگ ایران خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هیچ تیمی در آسیا نمی ترسیم، شرایط لیگ ایران خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید