از کی روش تا ویلموتس، نه آنقدر شور، نه این قدر بی نمک!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در حالی که قرار بود اردوی تیم ملی فوتبال در یازده روز برگزار شود، در ابتدا به پنج و سپس به سه روز تقلیل پیدا کرد تا کادر فنی تیم ملی هم قید حضور بازیکنان لیگ برتری سرشناس را بزند.

از کی روش تا ویلموتس، نه آنقدر شور، نه این قدر بی نمک!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دوره هشت ساله حضور کارلوس کی روش در ایران با سخت گیری های این مربی در برگزاری اردوهای تیم ملی همراه بود. به شکلی که همواره مسئله ای برای اعتراض به این مربی وجود داشت و تلاش بر رفع ایرادات و دست یافتن به وضعیت آرمانی بود.

این شرایط گاهی مدیران فدراسیون فوتبال را با دردسرهای متعددی همراه کرد که بیشتر به دلیل اعتراض مربیان باشگاهی به زمان و مدت برگزاری اردوهای تیم ملی بود که کی روش اصرار داشت بازیکنان ملی پوش را در اختیار داشته باشد.

یکی از سخت گیری های کی روش نبود زمین چمن مناسب در کمپ تیم های ملی فوتبال بود که در نهایت بعد از هشت سال زمین مورد نظر در فدراسیون فوتبال راه اندازی شد اما عمر کی روش برای استفاده از این زمین کم تر از سه ماه بود و به مارک ویلموتس رسید تا دغدغه زمین چمن باکیفیت را نداشته باشد.

سخت گیری های کی روش در عین اینکه به خاطر آمادگی بیش تر تیم ملی بود و در این شرایط این مربی هم باید مدت زمان بیش تری را در خدمت تیم ملی فوتبال باشد، انتقاداتی را هم به دنبال داشت که فدراسیون فوتبال را به این فکر انداخت که بعد از کی روش کنترل مربی جدید را در اختیار بگیرد.

با توجه به همین موضوع، فدراسیون فوتبال از نحوه مذاکره تا عقد قرارداد با ویلموتس سعی کرد تمام امور را در اختیار خودش بگیرد و از وقوع اتفاقات دوران کی روش جلوگیری کند.

به همین دلیل بازی های محبت آمیز و محل برگزاری اردوی تیم ملی با نظر فدراسیون فوتبال صورت گرفت. با این حال مدت زمان اردوی اخیر تیم ملی با کاهش چشم گیری روبرو شده است.

در واقع قرار بود اردوی اخیر تیم ملی در اسفندماه به مدت یازده روز برگزار شود اما به دلیل نبود سرمربی، بازی های باشگاهی به جای برگزاری اردوی تیم ملی برگزار گشت تا سازمان تیم های ملی 11 روز از تیم های باشگاهی طلب کار شود.

بعد از انتخاب ویلموتس، این مربی از برگزاری اردو به مدت یازده روز خودداری کرد و اعلام شد که اردو به مدت 5 روز و با حضور بازیکنان لیگ فزونی برگزار می شود.

با این وجود در روزهای باقی مانده تا اردوی تیم ملی، شایعه پرداخت نشدن مطالبات ویلموتس از سوی فدراسیون و احتمال کاهش اردوی تیم ملی مطرح شد که در نهایت اردوی به سه روز و استفاده از بازیکنان کمتر شناخته شده و کم سابقه در تیم های ملی برگزار گشت تا اردوی بلند مدت تیم ملی به یک مینی کمپ تبدیل شود.

روند فعلی و آسان گیری فدراسیون فوتبال در برگزاری اردوی تیم ملی در سه روز و برگزاری بازی با تیم ملی امید به جای یک تیم ملی و همین طور استفاده نشدن از بازیکنان اصلی، این شائبه را به وجود آورده است که ویلموتس جدیت زیادی روی آماده سازی تیم ملی ندارد و فدراسیون هم از انتقاد نکردن این مربی از وضعیت موجود برخلاف کی روش راضی است.

از سوی دیگر هنوز وضعیت اردوهای تیم ملی برای ماه های آینده مشخص نشده است و شرایط چندان مساعد نیست و این نگرانی وجود دارد در اجتناب از وسواس خاص کی روش در برگزاری کی روش، تیم ملی از آن سمت بوم بیافتد و اردوهای تیم ملی با وسواس کمی در رعایت جزئیات برگزار شود و نتیجه مناسبی در پی نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از کی روش تا ویلموتس، نه آنقدر شور، نه این قدر بی نمک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کی روش تا ویلموتس، نه آنقدر شور، نه این قدر بی نمک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید