ارزیابی وزیرخارجه جمهوری آذربایجان از آینده روابط تهران و باکو

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان تاکید نمود؛ باکو علاقمند به توسعه روابط با تهران با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور در زمینه های مختلف است.

ارزیابی وزیرخارجه جمهوری آذربایجان از آینده روابط تهران و باکو

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در باکو درباره آینده روابط دو کشور گفت: می توانم بگویم با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور، طرح های زیادی برای همکاری های دوجانبه وجود دارد.

وی اضافه نمود: مطمن هستم که روابط خوب گذشته را می توانیم بر اساس حسن همسایگی توسعه دهیم.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با تاکید بر ادامه مصاحبههای دیپلماتیک مسولان وزارت خارجه دو طرف گفت: از مصاحبههای رسمی و غیر رسمی دیپلماتیک هفته های اخیر خرسندیم و با مصاحبههای تلفنی همکار محترم خودم (امیر عبداللهیان) اعتقاد داریم بعضی مباحث قابل حل است.

وی اضافه نمود: اختلاف نظر میان همه کشورها احتمال دارد و هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست و حتی ممکن است میان کشورهای همسایه هم باشد، اما مناسبت های نزدیک و همسایگی ما با ایران نشان داده با مصاحبه میتوان بعضی این اختلاف نظرها را برطرف کرد.

جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به لزوم توسعه روابط دو کشور درپایان گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری آذربایجان حفظ و توسعه روابط با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی ایران است و باتوجه زمینه ها و ظرفیت های فراوان همکاری های دو جانبه و پیشینه همواره مثبت این روابط، در آینده نیز شاهد توسعه روابط دو کشور خواهیم بود.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ارزیابی وزیرخارجه جمهوری آذربایجان از آینده روابط تهران و باکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی وزیرخارجه جمهوری آذربایجان از آینده روابط تهران و باکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید