ادامه داشتن سنت فراوری پاپیروس در مصر در نبود گردشگران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، ادامه داشتن سنت فراوری پاپیروس در مصر در نبود گردشگران مشاهده می گردد.

ادامه داشتن سنت فراوری پاپیروس در مصر در نبود گردشگران

در دهکده ای واقع در مصر، گروهی از کشاورزان و صنعتگران در تلاشند همزمان با امرار معاش سنت ساخت پاپیروس دوران فرعون ها را زنده نگه دارند.

در دهه 70 میلادی یک معلم هنر به کشاورزان دهکده القرامس روشهای باستانی ساخت پاپیروس و تزئین آن با طراحی و متن را آموزش داد.

اکنون این دهکده و حومه آن بنام بزرگترین قطب فراوری پاپیروس در مصر شناخته می گردد.

پاپیروس ها که در مصر باستان به نام کاغذ برای نگارش مورد استفاده قرار می گرفتتد، اکنون به وسیله هنرمندان محلی با خط هیروگلیف، خوشنویسی عربی، نمادهایی باستانی و با منشایی از طبیعت تزئین می شوند تا به نام سوغاتی به گردشگران فروخته شوند.

اما گردشگری در مصر مدتهاست که با مسائلی روبرو شده و حالا همه گیری کرونا این مسائل را تشدید کرد. سال گذشته سود حاصل از گردشگری در مصر فقط به چهار میلیارد دلار رسید. این رقم یک چهارم سودی است که مصر پیش از شیوع ویروس کرونا پیش بینی نموده بود.

یکی از سازندگان پاپیروس القرامس می گوید: من حدود 80 درصد عایدی کلی خودم را از دست داده ام. پیش از این ماهانه هزار دلار عایدی داشتم و حالا عایدیم تقریبا صفر است.

گیاه پاپیروس در آب می روید و ارتفاع آن می تواند تا چهار متر برسد. شکل این گیاه الهام بخش ترئینات ستون های معبدهای مصر باستان بوده است.

منبع: همگردی

به "ادامه داشتن سنت فراوری پاپیروس در مصر در نبود گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه داشتن سنت فراوری پاپیروس در مصر در نبود گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید