حقایق جالبی که در خصوص اهرام ثلاثه مصر نمی دانید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، اهرام ثلاثه مصر یکی از هفت عجایب باستانی دنیا است. در میان صحرای خشک مصر، مجموعه ای از اهرام بزرگ واقع شده که زمانی مقبره هایی برای فرمانروایان قدرتمند سلسله چهارم یعنی، پادشاه خوفو، پادشاه خفر و شاه منکور (حدود سال 2575 تا 2465 قبل از میلاد) بوده است.

حقایق جالبی که در خصوص اهرام ثلاثه مصر نمی دانید

نقد و بررسی کالاهای دیجیتال - نقاط دیدنی مرموز دستاوردهای قدرتمند معماری است که هر سال توجه میلیون ها بازدید نماینده را به خود جلب می نماید و به عنوان یکی از قدیمی ترین بناهای دنیا، این جلب توجه تعجبی ندارد.

1-

دلیل طراحی نوک تیز هرم ها چیست؟

در فرهنگ مصر باستان، پادشاهان به عنوان موجودات الهی تلقی می شدند. زمانی که طراحی مکان استراحت ابدی آنها فرا رسید، اهرام با ضلع های زاویه دار ساخته شدند تا از پرتوهای خورشید استفاده کند. آنها معتقد بودند که این امر به روح پادشاه یاری می نماید تا به آسمان ها صعود کند.

2-

نیروی انسانی بسیار زیادی برای ساخت آن کوشش کردند.

مورخان تخمین می زنند که برای تکمیل اهرام، حدود 100هزار کارگر، چند دهه زحمت کشیدند.

3-

مجسمه نزدیک به اهرام عظیم چیست؟

ابوالهول یک شخصیت اسطوره ای است که به عنوان سرپرست روحی فعالیت می نماید، به همین دلیل بنا به درخواست فرعون خوفر، بنای عظیم ابوالهول در محل اهرام عظیم ساخته شد.

4-

بازدید از اهرام با مقررات بسیار سختی همراه است.

تقریباً هر سال 14 میلیون نفر از اهرام عظیم دیدن می نمایند، اما قوانین هنگام بازدید از آنها در طول سال ها تغییر نموده است. در گذشته گردشگران می توانستند آزادانه از روی دیوار هرم ها صعود نمایند، اما انجام این کار اکنون می تواند شما را تا سه سال در زندان حبس کند.

5-

سنگ نوشته ها حرف هایی بیشتر از یک داستان دارند.

محققان معتقدند که سنگ نوشته های کشف شده در کف یک اتاقک مخفی در عظیمترین هرم، نقشه های مهندسی و نوعی علم ریاضی هستند.

6-

هزینه ساخت اخرام ثلاثه در حال حاضر چقدر است؟

با توجه به هزینه کارگر و تجهیزات (سنگ آهک ارزان نیست، حداقل برای میزان موردنیاز برای ساخت هرم)، هزینه ساخت اهرام عظیم، یک میلیارد دلار تخمین زده می گردد.

7-

شادی جاودانه.

هرم فرعون خوفو دارای دو اتاق دفن است، یک اتاق عظیم برای خود او، که در کنار آن یک گالری عظیم است، و یک اتاق کوچکتر پائین تر از اتاق او برای ملکه.

8-

اگر از مکان های تنگ میترسید، این اسلاید را رد کنید

راهروهای دسترسی باریک که در سراسر اهرام وجود دارند، به اندازه کافی عظیم نیست که شخص بتواند به سادگی از آن عبور کند. آیا شما وارد این راهروها می شوید؟

9-

مرتفع ترین هرم در دنیا هرم عظیم خوفو است.

هنگامی که بیش از 4500 سال پیش ساخته شد، هرم خوفو 481 پا ارتفاع داشت. اما با گذشت سالها، فرسایش باعث شده است که ارتفاع هرم کمی کاهش یابد. اکنون این هرم 451 فوت ارتفاع دارد.

10-

کشف های اخیر ...

کاوش های اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 نشان داد که منطقه کوچکی در اطراف اهرام عظیم وجود داشته است. این منطقه برای کارگران بوده و شامل نانوایی، فروشگاه و مقبره های کم عمق است.

11-

هرم ها از چند بلوک سنگی ساخته شده اند؟

بیش از دو میلیون بلوک سنگ، هرم عظیم خوفو را تشکیل می دهد.

12-

وزن یک بلوک ...

یک آجر سنگ آهک که در اهرام عظیم استفاده شده است، به طور متوسط حدود 2.5 تن وزن دارد. بدون حضور ماشین آلات مکانیکی در طول روزهای ساخت و ساز، تعجب آور است که این بلوک ها چگونه جابجا شده اند.

منبع : red book mag

منبع: چمدان

به "حقایق جالبی که در خصوص اهرام ثلاثه مصر نمی دانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالبی که در خصوص اهرام ثلاثه مصر نمی دانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید