اتهامات جدید علیه مدیر سامسونگ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از رویترز، دادستان های کره جنوبی، جی .وای لی مدیر سامسونگ را به کلاهبرداری در حسابرسی و دستکاری در قیمت سهام در عملیات ادغام شرکتی در سال 2015 متهم نموده اند.

اتهامات جدید علیه مدیر سامسونگ

این خبر ضربه دیگری به رئیس یکی از باارزش ترین شرکت های آسیا است. لی پیش از این در پرونده قضایی جداگانه ای محکوم و مدتی را در زندان سپری نموده است. اما اکنون او و 10 مدیر ارشد اجرایی سابق و فعلی سامسونگ به دلیل نقض قانون در عملیات جنجالی ادغام دو زیر مجموعه سامسونگ متهم شده اند. این پرونده در حقیقت درباره معامله 8 میلیارد دلاری ادغام دو شرکت سامسونگ C&T و چیل اینداستریز در سال 2015 است . ادغام این دو شرکت به لی یاری کرد تا کنترل بیشتری بر بخش اصلی شرکت یعنی سامسونگ الکترونیکز داشته باشد.

این اتهامات لی 52 ساله را به دادگاه می کشاند. البته او دستگیر نمی گردد زیرا دادگاه سئول درخواست دادستان ها برای دستگیری او را در ماه ژوئن رد کرد. اما دادگاه اعلام نمود دادستان ها شواهد زیادی جمع آوری نموده اند و اکنون این پرونده به دادگاه ارسال می گردد.

اتهامات علیه لی شامل معامله ناعادلانه و دستکاری قیمت سهام، سواستفاده از اعتماد طی فرایندهای تجاری و کلاهبرداری در حسابرسی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اتهامات جدید علیه مدیر سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات جدید علیه مدیر سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید