اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با غیرمنطقی خواندن تحریم های آمریکا، از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد و گفت که آماده است نیازهای ایران را به اطلاع کشورهای عضو برساند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد

به گزارش، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه روز پنجشنبه 21 فروردین 1399 در تماسی تلفنی با اندری اسلپنیکوف وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت وگو کرد.

سفیر ایران در این تماس ضمن تاکید بر جدیت ایران در اجرای مفاد موافقتنامه بین ایران و کشور های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خواستار بهره برداری بیشتر از ظرفیت های موجود برای توسعه تجارت بین ایران و این اتحادیه شد.

جلالی همچنین از تشکیل گروه کاری به ریاست وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و روسیه به منظور تداوم رایزنی ها با رئیس و وزرای کمیسیون اقتصادی اوراسیا استقبال و آن را قدمی اساسی برشمرد.

اندری اسلپنیکوف نیز در این تماس ضمن حمایت از موضع جمهوری اسلامی ایران در غیرمنطقی خواندن تحریم های آمریکا به خصوص در شرایط مبارزه جهانی با ویروس کرونا، گفت: این اتحادیه از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرده و آماده است نیاز های ایران در این جهت را به اطلاع کشور های عضو برساند.

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا همچنین با اشاره به افزایش خوب حجم تبادلات بین ایران و اعضای این اتحادیه پس از اجرایی شدن موافقتنامه بین ایران و اتحادیه، این مهم را نوید دهنده توسعه هر چه بیشتر روابط ایران با همسایگان و کل منطقه، برشمرد.

او همچنین بر حمایت همه جانبه اتحادیه اقتصادی اوراسیا از همکاری های اتاق های بازرگانی ایران و کشور های عضو اتحادیه تاکید کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید