آیا واردات خودرو آزاد می شود؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است واردات خودرو در سال 99 آزاد شود؟ به خبرنگاران گفت: با توجه به اظهارات مقامات ارشد کشور، دیگر واردات خودرو اتفاق نخواهد افتاد و واردات خودرو به کشور همچنان ممنوع است. به نظر می رسد خرید و فروش در بازار خودرو در ماه های آینده راکد خواهد شد و فضا آرامتر می شود.

آیا واردات خودرو آزاد می شود؟

مهدی دادفر اظهار کرد: بازار خودرو دو وجه دارد. یک وجه این است که خودروهای تولید داخل میزان افزایش قیمت خودروهایشان تا به امروز چقدر بوده است. خودروهای چینی ممکن است افزایش قیمت را تجربه کنند اما سرعت تبادل آنها خیلی پایین است. در حالی که سرعت افزایش قیمت خودروهای داخلی خیلی بالاتر از خودروهای چینی است و معتقدیم بازار خودروهای چینی در این شرایط رونق نخواهد گرفت؛ چرا که امکان تحویل خودرو برایشان وجود ندارد.

او اظهار کرد: آشفتگی در بازار خودرو نشات گرفته از عدم برنامه ریزی است. البته برنامه ریزی در حوزه تولید خودرو کار آسانی نیست. ما نمی توانیم بیرون از گود بنشینیم و بگوییم که شرایط تولید خودرو را اصلاح کنید. در حال حاضر قیمت 206 تیپ دو 185 میلیون تومان است که رقم باور نکردنی است. معتقدیم کنترل بازار خودرو در اختیار وزارت صمت است.

منبع: تجارت نیوز

به "آیا واردات خودرو آزاد می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا واردات خودرو آزاد می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید