آیا بلومبرگ توان به زیر کشیدن ترامپ را دارد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایرنا نوشت: می آیم تا ترامپ را شکست دهم و آمریکا را از نو بسازم؛ این عبارتی است که مایکل بلومبرگ دیروز(یکشنبه) در بدو ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2020 بیان نمود.

آیا بلومبرگ توان به زیر کشیدن ترامپ را دارد؟

بلومبرگ 77 ساله که تجربه سه دوره شهرداری شهر نیویورک را بین سال های 2002 تا 2013 در کارنامه داشته و صاحب رسانه در آمریکا و از ثروتمندان بزرگ جهان است، درحالی دیرهنگام خود را وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا کرد که دونالد ترامپ رقیب اصلی دموکرات ها در این انتخابات، تلاطم های سیاسی - مالی بسکمک در داخل و خارج از آمریکا را ایجاد کرده و با شعار اول آمریکا، در سطح بین الملل بحران آفرین شده و اکنون نیز با موضوع استیضاح در مجلس نمایندگان دست به گریبان است.

تارنمای شبکه سی ان ان امروز(دوشنبه) پیرامون ورود دیرهنگام بلومبرگ به جمع سایر نامزدهای دموکرات در تحلیلی نوشت: بلومبرگ با هدف مستقیم شکست دادن دونالد ترامپ وارد صحنه شده است.

این رسانه براساس بیانیه دیروز(یکشنبه) بلومبرگ از اعلام ورودش به عرصه کارزار انتخاباتی، دیدگاه او را میانه رو توصیف کرد و نوشت: شهردار پیشین نیویورک گفته، بیشتر عمل گراست تا سخنور.

آمریکا را از اول خواهم ساخت

بلومبرگ در بیانیه خود نوشته، در کارزار انتخاباتی شرکت کرده ام تا شخص دونالد ترامپ را شکست دهم و آمریکا را از نو بسازم؛ ما نمی توانیم چهار سال دیگر اقدامات فردی بی اخلاق و بی کفایت را تحمل کنیم.

هیچ یک از نامزدهای دموکرات توان شکست ترامپ را ندارند

افراد نزدیک به بلومبرگ به سی ان ان گفتند، در حالی که اوایل سال جاری او گفته بود وارد کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا نخواهد شد اما به دلیل اینکه می بیند هیچ یک از نامزدهای حاضر در حزب دموکرات توان شکست ترامپ را ندارند، تصمیم خود را تغییر داد.

این ناتوانی شامل حال جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا نیز می شود زیرا بلومبرگ شاهد افت نظرسنجی جدید او در ایالت آیوا و مسائل بایدن در جمع آوری کمک های مالی بوده است.

آگهی 37 میلیون دلاری

به نوشته سی ان ان، این مولتی میلیاردر آمریکایی برای شروع کارزار انتخاباتی، برای 2 هفته آگهی تلویزیونی معرفی خود، 37 میلیون دلار هزینه کرده است.

در پایان این تبلیغ، بلومبرگ به صراحت می گوید: من، بلومبرگ به دنبال رئیس جمهوری آمریکا هستم و این گفته را ثابت می کنم.

آزمودن شانس رقابت درون حزبی در سه شنبه بزرگ

بنابراین گزارش، از آنجایی که بلومبرگ دیرهنگام به عرصه رقابت ها پا گذاشته، در چهار رای گیری مقدماتی درون حزبی دموکرات ها که سال آینده میلادی در ایالت های آیوا، نیوهمپشایر و نوادا برگزار می شود، حضور نخواهد یافت و استراتژیش را فقط برای حضور در رای گیری سه شنبه بزرگ قرار داده که سوم ماه مارس 2020 (13 اسفند 1398) همزمان در 14 ایالت از آمریکا برگزار می شود.سی ان ان، این هدف را یک استراتژی ناموفق برای حزب دموکرات و شخص او توصیف کرده است.

100 میلیون دلار برای کنترل مجلس نمایندگان

این رسانه در ادامه نوشت: بلومبرگ بیش از 100 میلیون دلار به حزب دموکرات برای در اختیار دریافت مجلس نمایندگان در انتخابات میان دوره ای سال 2018 کمک مالی کرده بود.

چالش های پیش رو - خرید رای

این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه خاطرنشان کرده، نامزدی بلومبرگ بدون دردسر نخواهد بود زیرا با چالش دیگر نامزدهای حزب دموکرات روبرو است؛ از جمله برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست، زیرا این افراد به صراحت گفته اند میلیاردها نباید قادر به خرید آرای رای دهندگان باشند.

کامالا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا از دیگر نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نیز گفته، پول را باید از سیاست خارج کنیم.

تیم انتخاباتی 2008 باراک اوباما

از دیگر مواردی که سی ان ان درباره ورود بلومبرگ به کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا به آن پرداخته، موضوع به کار دریافت احتمالی تیم انتخاباتی رئیس جمهوری پیشین است که توانست در انتخابات 2008 میلادی باراک اوباما را پیروز انتخابات کند.

این رسانه در ادامه نوشت: نزدیک به یک سال پیش، کوین شیکی (Kevin Sheekey) یکی از مشاوران پرسابقه بلومبرگ گفته بود، سرگرم تدارک تیمی از اعضای پیشین ستاد انتخاباتی 2008 باراک اوباما هستند، از جمله به کار دریافت دیوید پلوف (David Plouffe) مدیر تیم انتخاباتی باراک اوباما و دیگر اعضای این تیم.

مایکل بلومبرگ میلیاردر یهودی 77 ساله، مالک غول رسانه ای بلومبرگ دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه جان هاپکینز و کارشناسی ارشد تجارت از دانشگاه هاروارد است.

او رئیس مؤسسه سرویس خبری بلومبرگ بوده و ثروتش در سال 2012 نزدیک به 22 میلیارد دلار تخمین زده شد؛ هرچند سپتامبر(شهریور) 2013، مجله فوربس ثروت بلومبرگ را 31 میلیارد دلار اعلام و او را سیزدهمین ثروتمند جهان معرفی کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آیا بلومبرگ توان به زیر کشیدن ترامپ را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بلومبرگ توان به زیر کشیدن ترامپ را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید