آیا ابوالهول چشمان خود را بسته است؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، پس از انتشار تصاویری از مجسمه غول پیکر ابوالهول با چشمان بسته در فضای مجازی، کاربران شبکه های اجتماعی شوکه شدند.

آیا ابوالهول چشمان خود را بسته است؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ابوالهول غول افسانه ای مصر باستان که بدن شیر و سر انسان دارد، تصور می شود چهره خفرع یا خفره فرعونی از دودمان چهارم مصر باستان است که در حدود 2500 سال قبل از میلاد حکومت می کرد.

این مجسمه با چشمانی باز ساخته شد. به این ترتیب، بسیاری از مردم با دیدن تصاویری که ابوالهول را نشان می دهد که چشم بسته است، شگفت زده شدند.

یکی از پست های فیس بوک، که گمان می رود آغازگر این فرایند باشد، شامل تصاویر متعددی از ابوالهول با چشمان بسته است. در ذیل تصاویر نوشته شده: هیچ نظری وجود ندارد، ابوالهول بدون دخالت مقام باستان شناسی، بازسازی یا نزدیک شدن به چشم، چشمان خود را بسته است.

برخی از این تصاویر متقاعد شدند، در حالی که برخی دیگر داستان را به سخره گرفتند و عکس ها را جعلی رد کردند.

یکی از کاربران توییتر نوشت: بگذارید بیچاره بخوابد، او قرن هاست که بیدار بوده است! دیگری نوشت: پسر 7000 ساله است، آیا حق کمی استراحت ندارد؟ کاربر دیگری نوشت: ابوالهول به خواب رفت و من هنوز نمی دانم چگونه خوابم را مرتب کنم.

وزارت آثار باستانی مصر تاکید کرد که این تصاویر با استفاده از فتوشاپ اصلاح شده اند و گفت که این اولین بار نیست که شایعاتی در مورد ابوالهول منتشر می شود.

مجسمه ابوالهول قدیمی ترین مجسمه تاریخی شناخته شده در مصر و یکی از شناخته شده ترین مجسمه ها در جهان است.

منبع: فرارو

به "آیا ابوالهول چشمان خود را بسته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ابوالهول چشمان خود را بسته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید