آنفولانزا چه کسانی را می کشد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نمناک/ افراد معمولا آنفولانزا را با سرماخوردگی شدید اشتباه می گیرند اما سرماخوردگی معمولا نشانه های خفیف تری دارد و هنگام ابتلا به آن دچار سرفه ، عطسه ، آبریزش بینی ، صدای گرفته و گلو درد می شوید اما آنفولانزا این گونه نیست و می تواند باعث بیماری های شدید تر بشود و زندگی فرد را تهدید کند.

آنفولانزا چه کسانی را می کشد؟

آنفولانزا گاهی اوقات به طور مستقیم باعث می گردد که فرد جان خود را از دست بدهد و یا این که دچار نارسایی شدید در ریه ها گردد و نتواند اکسیژن کافی را به دیگر نواحی بدن برساند.

آنفولانزا همچنین روی قلب ، مغز و عضلات تاثیر می گذارد و آن ها را ملتهب می نماید و همچنین می تواند باعث مسمومیت غذایی گردد که نوعی تهدید جان افراد می باشد. اگر هنگام ابتلا به آنفولانزا به یک عفونت دیگر هم دچار شوید ، احتمال این که دیگر اعضای بدن شما دچار نارسایی گردد نیز بالا می رود. باکتری از این عفونت ها وارد جریان خون می گردد و مسمومیت را پخش می نماید.

نشانه هایی که خطرناک شدن آنفولانزا را نشان می دهد، شامل مواردی است که در ادامه این بخش از سلامت نمناک عنوان شده است:

- تنگی نفس

- کوتاهی تنفس ها

- سردرگمی

- سرگیجه شدید و ناگهانی

- دل درد شدید

- درد در قفسه سینه

- استفراغ ممتد

مسائلی که زندگی بچه ها را در آنفولانزا تهدید می نماید ، شامل موارد زیر است:

- تب بالای 38 درجه سانتی گراد در بچه ها 3 ماهه یا کوچک تر

- کاهش ادرار (خیس نشدن لباس زیر)

- ناتوانی در غذا خوردن

- ناتوانی در فراوری اشک

- حمله

علائم اورژانسی آنفولانزا شامل موارد زیر است :

- کلافگی و بی قراری

- ناتوانی در نوشیدن نوشیدنی ها و در نتیجه کم آبی بدن

- تنفس تند

- سفتی و درد گردن

- سردردی که با مسکن هم درمان نمی گردد.

- مسائل تنفسی

- هاله ای آبی روی پوست، قفسه سینه و صورت

- ناتوانی در تعامل

- سخت بیدار شدن

- حمله

افرادی که سیستم ایمنی آن ها نیز درگیر می گردد، در خطر بیشتری هستند و احتمال مرگ آن ها افزایش پیدا می نماید.

زمانی که سیستم ایمنی فرد ضعیف می گردد ، احتمال ابتلا به ویروس ها و عفونت های شدید در او افزایش پیدا می نماید و در نتیجه بدن او سخت تر با مسائل مبارزه می نماید و توانایی آن در شکست عفونت و ویروس کاهش پیدا می نماید.

به طور مثال اگر مبتلا به آسم ، دیابت، اختلال خود ایمنی ، بیماری ریوی، سرطان باشید و همزمان به آنفولانزا هم مبتلا شوید ، در نتیجه شرایط شما بسیار سخت تر از افراد عادی می گردد. اگر مسائل کلیوی داشته باشید ، بدن تان کم آبی بیشتری از آنفولانزا پیدا می نماید و عملکرد کلیه شما بیشتر ضعیف می گردد.

چه کسانی بیشتر در خطر مرگ بر اثر آنفولانزا قرار می گیرند ؟

- بچه ها زیر 5 سال (مخصوصا بچه ها زیر 2 سال) و افراد 65 سال به بالا. این افراد معمولا احتیاج به بستری شدن پیدا می نمایند و خطر مرگ آنها بسیار بالاتر از بقیه است.

- افراد 18 سال به پایین که آسپیرین یا داروهایی با پایه سالیسیلات مصرف می نمایند.

- خانم های باردار مخصوصا آنهایی که دو هفته تا زایمان وقت دارند.

- هر فردی که مبتلا به یک بیماری مزن باشد.

- افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود مسئله ای دارند.

- افرادی که تحت مراقبت هستند و نمی توانند کارهای عادی خود را انجام دهند و احتیاج به پرستار دارند.

- افرادی که توده یا BMI بدنی آنها 40 به بالاست.

- افرادی که بدن آن ها دارو ها را پس می زند.

- افرادی که در کشورهای جنگ زده زندگی می نمایند.

- افرادی که به ویروس ایدز یا اچ.آی.وی مبتلا هستند.

- افراد 65 سال به بالا که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند و بیماری مزمن نیز دارند، در معرض ابتلا به ذات الریه قرار می گیرند.

چگونه از مسائل آنفولانزا پیشگیری کنیم ؟

در آنفولانزا باید مراقب باشید که علائم شما بدتر نشوند و زمانی که احساس کردید دچار مسائلی مثل تنگی نفس شده اید ، باید به پزشک مراجعه کنید یا اگر دیدید که با مصرف دارو بهبودی در حال شما پیدا نشد ، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا علائم شما بدتر نگردد و دچار سختی های بیشتری نشوید.

علائم آنفولانزا فقط باید یک هفته طول بکشد و شما نیز باید قادر باشید در طول این یک هفته علائم آن را بهبود ببخشید و درمان خانگی را نیز انجام دهید. از داروهای تب بر، بدن درد و داروهایی برای از بین بردن خلط ها بهره ببرید.

از آن جایی که ویروس ها همواره کوشش دارند تا رشد نمایند و قوی تر شوند، بنابراین نباید دست روی دست بگذارید و منتظر باشید تا علائم بدتر شوند و بعد به پزشک مراجعه کنید.

بازیابی کامل از بیماری آنفولانزا احتیاج به مصرف کامل داروها، مایعات و استراحت کافی دارد.

اگر پزشک هرچه زودتر آنفولانزای شما را تشخیص دهد ، می تواند داروهای ضد ویروس را برای شما تجویز کند تا مدت ابتلا به علائم را کاهش دهد.

آنفولانزا چگونه باعث مرگ فرد می گردد و چرا برخی از افراد را خیلی زود می کشد ؟

پزشکلان سیستم ایمنی فرد را مورد آنالیز قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به آنفولانزا به سه دلیل به این بیماری مبتلا می شوند :در معرض جرم قرار دریافت که معمولا از باکتری به نام استرپ است ، مسائل مزمن و سختی مثل بیماری های قلبی و آسم و وضعیتی به نام طوفان سیتوکین که سیستم ایمنی آن ها نمی تواند به عفونت پاسخ دهد و با آن مبارزه کند.

گاهی اوقات این اتفاق خیلی زود رخ می دهد. در سال 1918 در کشور اسپانیا این بیماری حدود 50 نفر را کشت که همه آنها در ساعات اولیه ابتلا به بیماری و ظاهر شدن علائم جان خود را از دست داده بودند.

محققان دوباره بافت های نمونه را مورد آنالیز و آزمایش قرار دادند و گرازش ها را مطالعه کردند و به این نتیجه رسیدند که این آنفولانزا ها به دلیل جرم ها رخ داده اند اما بیشتر افراد جوانی که به سرعت بر اثر آنفولانزا جان باخته بودند، مبتلا به طوفان سیتوکین بودند.

سیستم ایمنی همه ما مجهز به یک سلاح برای مبارزه با عفونت هاست که به آن سیتوکین می گویند. سیتوکین توسط سلول های سیستم ایمنی فراوری می گردد و این ماده از پخش شدن ویروس ها جلوگیری می نماید.

درد عضلات و تب در بیماری آنفولانزا همگی نشانه مبارزه سیستم ایمنی با تب می باشد. البته که علائم مبارزه سیستم ایمنی در بین افراد متفاوت می باشد.

در برخی از افراد ، واکنش سیستم ایمنی خود را در سیستم تنفسی و ریه ها نشان می دهد و در نتیجه فرد مبتلا به تنگی نفس و سرفه می گردد که همین امر نشانه مبارزه با آنفولانزا است

منبع: همگردی

به "آنفولانزا چه کسانی را می کشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنفولانزا چه کسانی را می کشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید