آزمایش بالینی واکسن آکسفورد از سر گرفته می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل ازایندپندنت، آزمایش بالینی واکسن کووید 19 که با همکاری دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنکا توسعه یافته به زودی ادامه می یابد. این در حالی است که چند روز قبل به دلیل گزارش عوارض جدی درباره تزریق واکسن به یک داوطلب، فرایند آزمایش متوقف شده بود.

آزمایش بالینی واکسن آکسفورد از سر گرفته می گردد

پاسکال سوریوت، مدیر ارشد اجرایی شرکت آسترا زنکا زمان دقیق از سرگیری آزمایش را اعلام نکرد و فقط گفت: فکر می کنم ما تا قبل از انتها سال اطلاعات لازم را برای دریافت تاییدیه قانونی ارائه می کنیم.

او افزود: با توجه به سرعت انجام فرایندهای قانونی احتمالاً در انتها امسال یا اوایل سال آینده میلادی واکسن آماده خواهد بود.

طبق اطلاعات موجود در یکی از داوطلبان تزریق واکسن علائم عصب شناختی مربوط به یک اختلال التهابی ستون فقرات به نام میلیت عرضی مشاهده شد.

میلیت عرضی(Transverse myelitis) به دلیل التهاب در طناب نخاعی روی می دهد که دلیل احتمالی آن عفونت، اختلال دستگاه ایمنی یا آسیب رسیدن به رشته های عصبی باشد که موجب از بین رفتن غلاف های میلین می گردد. مبتلایان به این اختلال طی چند هفته بهبود می یابند. اما ممکن است بیماری چند ماه در بدن بیمار باقی بماند.

البته قرار است آزمایش های بیشتری روی داوطلب مذکور انجام گردد. در مرحله بعد اطلاعات به دست آمده به یک کمیته ایمنی مستقل ارائه می گردد تا درباره ادامه فرایند آزمایش بالینی تصمیم گیری کند.

به گفته سوریوت هنوز ابتلای داوطلب به میلیت عرضی تایید نشده و تشخیص نهایی اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آزمایش بالینی واکسن آکسفورد از سر گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بالینی واکسن آکسفورد از سر گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید