یافته تازه درباره ارتباط آنفولانزا با حمله قلبی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، پژوهشگران محاسبه کردند که احتمال حمله قلبی در افراد، هفت روز پس از تشخیص آنفولانزا 6.16 برابر بیشتر از سال قبل یا بعد از آن بود و بعلاوه زمانی که آن ها داده ها را از سوابق مرگ ومیر حذف کردند، افزایش خطر حمله قلبی در هفته اولِ تشخیص بیماری، 2.42 برابر بیشتر از سال قبل یا بعد از ابتلا به آن بود.

یافته تازه درباره ارتباط آنفولانزا با حمله قلبی

افرادی که به آنفولانزا مبتلا می شوند تا یک هفته پس از تشخیص این ویروس، بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند.

کارشناسان سلامت اعلام کردند که این خطر در هفت روز اول پس از مثبت شدن جواب آزمایش ابتلا به ویروس در یک فرد، می تواند بیشتر باشد.

به گفته کارشناسان، این نتایج بر اهمیت برنامه واکسیناسیون آنفولانزا و بعلاوه مطلع کردن پزشکان معالج بیماران مبتلا به آنفولانزا از علائم حمله قلبی تاکید دارد.

گروهی از متخصصان هلندی نتایج آزمایش های 16 آزمایشگاه در سراسر هلند را تجزیه و تحلیل و آن ها را با سوابق مرگ و بستری شدن در بیمارستان مقایسه کردند. آزمایشگاه ها بین سال های 2008 تا 2019، حدود 26 هزار و 221 مورد ابتلا به آنفولانزا را تایید نموده اند.

بر اساس این مطالعه که ماه آوریل به کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی در کپنهاگ ارائه شد، بیش از یک سوم (35 درصد) از بیمارانی که دچار حمله قلبی شدند به هر دلیلی در یک سال پس از تشخیص آنفولانزا، جان خود را از دست دادند.

پژوهشگران محاسبه کردند که احتمال حمله قلبی در افراد، هفت روز پس از تشخیص آنفولانزا 6.16 برابر بیشتر از سال قبل یا بعد از آن بود و بعلاوه زمانی که آن ها داده ها را از سوابق مرگ ومیر حذف کردند، افزایش خطر حمله قلبی در هفته اولِ تشخیص بیماری، 2.42 برابر بیشتر از سال قبل یا بعد از ابتلا به آن بود.

کارشناسان چنین نظر می دهند که ترکیب واکنش بدن به ویروس آنفولانزا و توانایی ویروس در ایجاد چسبندگی بیشتر خون می تواند باعث این ارتباط باشد.

آنه مارین دو بوئر، نویسنده اصلی این مطالعه از مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت در هلند، گفت: نتایج مطالعات ما راهبرد های پیشگیری از بیماری آنفولانزا از جمله واکسیناسیون را تایید می نماید. آن ها بعلاوه بر افزایش توجه پزشکان و بیماران مبتلا به آنفولانزای بستری در بیمارستان به علائم حمله قلبی تاکید می نمایند.

وی تاکید نمود: اگرچه از نتایج آنالیز ما معین نیست آیا مبتلایان به آنفولانزای خفیف نیز در معرض خطر هستند یا نه، اما عقل حکم می نماید که آن ها هم از این ارتباط مطلع باشند.

منبع:باشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال

منبع: فرادید

به "یافته تازه درباره ارتباط آنفولانزا با حمله قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافته تازه درباره ارتباط آنفولانزا با حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید