25 سال پژوهش درباره سیگار و مصرف آن در یک نمایشگاه

نمایشگاهی از 25 سال پژوهش یواخیم هاینتسل پژوهشگر اتریشی درباره سیگار و مصرف آن با عنوان از سلطان تا کابوی، چه طور مرد مارلبورو، جهان را فتح کرد در گالری فرمانفرما برگزار می گردد.

25 سال پژوهش درباره سیگار و مصرف آن در یک نمایشگاه

به گزارش خبرنگاران، این پژوهشگر اتریشی تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در زمینه پداگوژی(آموزشی) در دانشگاه های گراتس و اینسبروک به اتمام رسانده است.

تحقیقات قبلی او نیز در زمینه های حقوق بشر، مهاجرت و گوناگونی فرهنگ اجتماعی بوده که در قالب نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف در گالری ها و فضاهای عمومی ارائه شده اند. هاینتسال تا کنون مقالات و تألیفات گسترده ای در حوزه تاریخ اجتماعی فرهنگی به زبان آلمانی دارد و همچنین بالغ بر 200 کارگاه آموزشی و تجربی برای بزرگسالان و جوانان در کشورهای مختلفی همچون اتریش، ترکیه و ... برگزار نموده است.

هاینتسل در سال 2006 انجمن زنوس در گراتس را پایه گذاری نموده و از آن سال تا به امروز، پروژه های گسترده بینا رشته ای میان هنر و علوم فرهنگی تعریف و کیوریت نموده است. تمرکز یواخیم به طور حرفه ای روی تاریخ یوگوسلاوی قبل و بعد از فروپاشی، تاریخ اتریش از زمان جنگ جهانی اول تا امروز و ایران از زمان ورود سیگار به این کشور تا کنون است؛ که مطالعه در زمینه تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران را از سال 2011 شروع نموده است.

مطالعه جامعه شناسی هنر حاوی اطلاعاتی درباره جامعه است و همواره در باره آن، چیزی به ما می گوید. رشته مهمی از پژوهش تاریخ هنر در کشورهای آلمانی زبان، درباره ضرورت نگریستن به هنر در متن فرهنگی آن مایه گرفته است.

بسیاری از پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر معتقدند بدون دانش درباره بستر فرهنگی خلق اثر، نمی توان درباره آن سخن گفت. یواخیم هاینتسل یکی از این افراد است.

نمایشگاه از سلطان تا کابوی، چه طور مرد مارلبورو، جهان را فتح کرد از 14 دی ماه تا 12 بهمن ماه در گالری فرمانفرما واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 برگزار می گردد. علاقمندان می توانند همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت 11 تا 19 و روزهای جمعه از ساعت 16 تا 19 از این نمایشگاه دیدن نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "25 سال پژوهش درباره سیگار و مصرف آن در یک نمایشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 سال پژوهش درباره سیگار و مصرف آن در یک نمایشگاه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید