1.4 میلیون گردشگر در سال 2018 از قرقیزستان بازدید کردند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیر دپارتمان توریسم قرقیزستان در سال 2018 مجموع شهروندان خارجی که به این کشور وارد شده اند را 6.95 میلیون نفر اعلان نموده که از این میان بیش از 1.4 میلیون نفر گردشگر بوده اند.

1.4 میلیون گردشگر در سال 2018 از قرقیزستان بازدید کردند

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از آکی پرس، بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مسقط دمیراولو، مدیر دپارتمان توریسم و معاون وزیر گردشگری قرقیزستان، در سال 2018 بیش از 1.4 میلیون گردشگر از این کشور بازدید نموده اند.

بنا به گفته های مدیر دپارتمان توریسم قرقیزستان در جلسه کمیته مجلسی این کشور، در سال 2018 معادل 6.95 میلیون شهروند خارجی وارد قرقیزستان شده اند که 1.4 میلیون نفر از آن ها گردشگر بوده اند. دمیراولو همچنین در پاسخ به سوالی از سوی نمایندگان مجلس گفت که این آمار توسط اداره خدمات مرزی دولت با شمارش شهروندان خارجی وارد شده به این کشور محاسبه شده است.

بنا به گفته وی، شهروندان خارجی که در سال گذشته میلادی وارد قرقیزستان شده اند، به سه دسته کلی تقسیم می شوند: گردشگران، شخصیت های حقیقی و افرادی که برای تجارت، کسب و کار و یا سفرهای رسمی به این کشور سفر می نمایند.

جمهوری قرقیزستان طی سال های اخیر اقداماتی را برای بهبود وضعیت گردشگری این کشور صورت داده است که از جمله آن ها می توان به توسعه زیرساخت های اقامتی و ترانزیتی و تسهیل صدور ویزا اشاره نمود.

به خصوص مساله شرکت های هواپیمایی قرقیز که در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارند و نمی توانند هیچ پروازی به کشورهای اروپایی داشته باشند در حال حاضر از اصلی ترین چالش های پیش روی صنعت توریسم این کشور است. شماری از کارشناسان قرقیز مذاکراتی را با اروپایی ها و سازمان هواپیمائی بین المللی (ایکائو) برای برطرف این مشکل شروع نموده اند.

جاذبه های گردشگری قرقیزستان به دو دسته طبیعی و تاریخی- فرهنگی تقسیم می گردد. در حوزه جاذبه های طبیعی این کشور می توان به کوهستان های تیان شان، دریاچه کول اوکول، دریاچه سانگ کول و پارک ملی آلا آرچا اشاره نمود. در حوزه گردشگری تاریخی و فرهنگی نیز سنت ها و آداب و رسوم عشایری این جمهوری، برج بورانه و میراث جاده ابریشم اشاره نمود. سال گذشته صفحه معروف اینستاگرامی پشن پسپورت، قرقیزستان را در شمار 20 راستا اصلی گردشگری دنیا انتخاب نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "1.4 میلیون گردشگر در سال 2018 از قرقیزستان بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1.4 میلیون گردشگر در سال 2018 از قرقیزستان بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید