یک بام و دو هوای فدراسیون دوچرخه سواری در اجرای قوانین ضد دوپینگ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فدراسیون دوچرخه سواری ایران با وجود اینکه اعلام نموده بود اگر رکابزنی تست سلامت ندهد در هیچ رویداد داخلی و خارجی حق شرکت ندارد اما یک رکابزن قرار است پس از بازگشت از تور آسیایی در تست سلامت شرکت کند.

یک بام و دو هوای فدراسیون دوچرخه سواری در اجرای قوانین ضد دوپینگ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، افزایش تعداد دوچرخه سواران ایرانی حاضر در لیست دوپینگی های اتحادیه جهانی دوچرخه سواری باعث شد فدراسیون به دنبال مبارزه جدی تری با این معضل باشد. فدراسیون جدا از دریافت وثیقه 50 میلیون تومانی و تعهد، تست سلامت هم از رکابزنان گرفت و بیان کرد هر ورزشکاری در هر جایگاهی، از دادن تست سلامت امتناع کند، حداقل تا انتها فصل اجازه شرکت در هیچ رویداد داخلی و خارجی را ندارد.

یکی از کسانی که در مسابقات قهرمانی کشور اجازه حضور به او داده نشد، آروین گودرزی بود. البته او وثیقه 50 میلیون تومانی خود را پرداخت اما تست سلامت نداد و به همین دلیل نگذاشتند در مسابقات قهرمانی کشور رکاب بزند.

محمود وفایی، رییس سازمان لیگ در خصوص این که آروین گودرزی چه زمان تست سلامت خود را انجام می دهد، گفت : آروین قرار است پس از بازگشت از تور اندونزی تست سلامت خود را انجام دهد.

وفایی در خصوص شرایط سخت فدراسیون برای جلوگیری از دوپینگ، گفت : برای مبارزه با دوپینگ خیلی سفت و سخت در مسابقات قهرمانی کشور برخورد کردیم و اجازه ندادیم کسانی که تست سلامت ندادند در مسابقه شرکت نمایند. خوشبختانه همه تست سلامت خود را دادند. قادر میزبانی هم در هفته جاری این کار را انجام داد.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نکته قابل توجه در خصوص نوع برخورد فدراسیون با قوانین خودش است زیرا قبلا اعلام نموده بود رکابزن تست سلامت ندهد در هیچ رویداد داخلی و خارجی حق شرکت ندارد. اگر تست سلامت این قدر برای فدراسیون لازم است پس چرا به یک رکابزن اجازه حضور در یک رویداد بین المللی داده است و اگر تست سلامت برای فدراسیون اولویت نیست پس چرا به گودرزی اجازه حضور در قهرمانی کشور داده نشد؟ بنابراین رفتاری که فدراسیون از خود نشان داده به نوعی دوگانگی در گفتار و عمل است.

در اینجا بحث اسم رکابزن مطرح نیست بلکه این موضوع اهمیت دارد که فدراسیون دوچرخه سواری اگر واقعا به دنبال عملی کردن قوانین خود است باید آن را همان طور که عنوان نموده اعمال کند تا شائبه ای در آن به وجود نیاید که استثناهایی در اجرای قوانین خود قائل می گردد.

شرایط دوچرخه سواری ایران اکنون به گونه ای است که زیر ذره بین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری قرار گرفته است و اگر فدراسیون بخواهد در هر موردی استثنایی قائل گردد در این صورت شاید نتواند سربلند از زیر ذره بین UCI خارج گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یک بام و دو هوای فدراسیون دوچرخه سواری در اجرای قوانین ضد دوپینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بام و دو هوای فدراسیون دوچرخه سواری در اجرای قوانین ضد دوپینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید