کشت مخلوط علوفه در 550 هکتار اراضی نکا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی نکا از کشت مخلوط علوفه در 550 هکتار اراضی زراعی این شهرستان اطلاع داد .

کشت مخلوط علوفه در 550 هکتار اراضی نکا

به گزارش خبرنگارنقد و بررسی کالاهای دیجیتالدفترمازندران درنکا،سید شبر موسوی با اشاره به اینکه کشت مخلوط، کشت دو یا بیش از دو محصول زراعی در مجاورت یکدیگر است و هدف آن بازدهی بیشتر دو محصول است که در کشت به صورت جداگانه نمی توان به آن بازدهی دست یافت، اظهار کرد: سال جاری 552 هکتار اراضی زراعی شهرستان نکا به کشت مخلوط علوفه ای با شبدر، جو، تریتیکاله، ماشک، خلر و اسپرس اختصاص یافت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا اعلام کرد: یکی از راه هایی که ما را به تحقق کشاورزی پایدار و امنیت غذایی با حفظ محیط زیست طبیعی نزدیک می نماید، کشت گیاهان به صورت مخلوط است.

وی توضیح داد: یکی از مزایای کشت مخلوط این است که بستر زمین کشاورزی یک بار برای کاشت محصول آماده سازی می گردد اما چند محصول متفاوت کاشته می گردد، از سوی دیگر همزمانی کشت چند محصول در کنار هم، به صرفه جویی در مصرف آب یاری می نماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا با بیان اینکه عملکرد کشت مخلوط بیشتر از کشت خالص محصول است، اضافه کرد: کشت مخلوط مقدار فراوری را افزایش می دهد و در بهره وری مصرف آب و خاک موثر است، چرا که همزمان برای چند محصول متفاوت از منابع آب و خاک استفاده می گردد و از سوی دیگر هزینه های فراوری مانند سمپاشی آفات و مصرف کود کاهش می یابد و چند گیاه از یک منبع آب و کود تغذیه می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "کشت مخلوط علوفه در 550 هکتار اراضی نکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت مخلوط علوفه در 550 هکتار اراضی نکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید