کری: به ایرانی ها نگفته ام چه کار نمایند یا چه کار ننمایند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فارس نوشت: وزیر خارجه اسبق آمریکا می گوید در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه ایران دیدار نموده اما به او توصیه ننموده که چه کار باید بکند یا چه کاری نباید انجام دهد.

کری: به ایرانی ها نگفته ام چه کار نمایند یا چه کار ننمایند

جان کری، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا که راهنمایی تیم مذاکره کننده این کشور در جریان حصول توافق هسته ای با ایران را بر عهده داشت، ضمن رد اتهامات مایک پامپئو، وزیر خارجه فعلی آمریکا در مورد دخالتش در سیاست خارجی واشنگتن درباره ایران، گفت که او به ایرانی ها نگفته که چه کاری باید انجام دهند یا چه کاری نباید انجام دهند.

وزیر خارجه اسبق آمریکا به شبکه خبری سی ان بی سی گفت که از زمان خروج آمریکا از برجام تنها با یک ایرانی صحبت نموده است.

وی توضیح داد: من برای مدت کوتاهی وزیر خارجه ایران را در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ ملاقات کردم. اما یک کلمه در مورد اینکه آنها چه کاری باید انجام دهند یا چه کاری نباید انجام دهند نگفتم. این به من ربطی ندارد.

وی در مورد اینکه آیا مذاکرات پشت پرده ای با ایرانی ها داشته گفت که من در مورد این موضوع پس از تصمیم به خروج از برجام مذاکرات پشت پرده ای نداشتم. پیش از آن هم مذاکرات پشت پرده نبوده است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت داشتن بحث های عمومی توسط وزرا و سناتورهای سابق آمریکایی برای کسب اطلاع امری رایج است.

جان کری هم از سوی شخص رئیس جمهور آمریکا و هم از سوی وزیر خارجه فعلی این کشور متهم است که توصیه هایی را برای طرف ایرانی خود در زمان پس از مسئولیت داشته است. او تلویحا به نقض قانون لوگان نیز متهم شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کری: به ایرانی ها نگفته ام چه کار نمایند یا چه کار ننمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری: به ایرانی ها نگفته ام چه کار نمایند یا چه کار ننمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید