آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راهکار بود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پیشنهاد مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و سه کشور اروپایی درباره برنامه هسته ای ایران حمایت کرد و گفت با چشمان باز دیپلماسی را دنبال می کنیم.

آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راهکار بود

به گزارش ایرنا، ند پرایس روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه خود اضافه نمود: از پیشنهاد رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص نگرانی های بی جواب مانده برنامه هسته ای ایران حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: سه کشور اروپایی با حمایت کامل از ایالات متحده تصمیم گرفت که بهترین راه برای حمایت از فرایند آژانس بین المللی انرژی اتیم، خودداری از ارائه پیش نویس قطعنامه در جلسه شورای حکام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: ما از نتیجه جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با پیشنهاد گروسی مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شد، خوشحالیم.

پرایس اظهار کرد: ما همچنین تشخیص می دهیم که مدیر کل یک برنامه واقع بینانه را ارائه می دهد که می فهمیم ایران در هنگام گام های بعدی پذیرفته است و ما با علاقه شدید تمایل ایران را برای مشارکت در راهی که منجر به پیشرفت ملموس و معتبری در این موارد گردد، دنبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که بعضی از دیپلمات ها خوش بینی نموده اند که محتمل است نشستی در چند هفته آینده با مشارکت ایران و آمریکا در بروکسل برگزار گردد، گفت: خوش بین یا بدبین نیستم. ما وقتی صحبت از دیپلماسی خود می کنیم، چشمهای خود را باز می کنیم و می دانیم با نزدیکترین شرکای خود درگیر این امر می شویم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: می دانیم که ما یک پیشنهاد را روی میز قرار داده ایم، هدف استراتژیک و خلاصه آن، تبعیت در برابر پایبندی است. اگر ایران مطابقت کامل خود با برجام را از سر بگیرد، ایالات متحده آماده انجام همان کار خواهد بود.

پرایس ادامه داد: همچنین یک پیشنهاد تاکتیکی مطرح است، زمانی که ما در ماه گذشته برای اولین بار صحبت کردیم که اگر اروپا دعوتنامه ای را ارائه دهد، ایالات متحده آماده است بپذیرید که در مذاکرات مستقیم با ایران را در قالب 1+5 انجام دهد.

وی اضافه نمود: ما درباره شکل این گفت وگو جزم اندیشی نداریم و تنها تعصب ما، هدف اصلی است که اطمینان یافتن از اجرای دائمی و تایید شدنی دست نیافتن ایران به سلاح اتمی است.

منبع: فرارو

به "آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راهکار بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راهکار بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید