چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن در گذشته، یکی از دغدغه های رانندگان به خصوص در زمان خرید و فروش خودرو بوده است. در حال حاضر این امکان فراهم شده است تا شما بتوانید به صورت آنلاین از خلافی های خودروی خودتان مطلع شوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا مراحل کار را به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟

نقد و بررسی کالاهای دیجیتال| استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن در گذشته، یکی از دغدغه های رانندگان به خصوص در زمان خرید و فروش خودرو بوده است. در حال حاضر این امکان فراهم شده است تا شما بتوانید به صورت آنلاین از خلافی های خودروی خودتان مطلع شوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا مراحل کار را به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

در ابتدا لازم است تا شما به سایت پلیس راهور مراجعه کنید. در صفحه اول سایت پلیس راهور، در قسمت سمت راست آن گزینه ای تحت عنوان خدمات وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این گزینه، خدمات قابل ارائه در این سایت شامل استعلام تصادفات رانندگی، نمره منفی گواهینامه و میزان تخلفات رانندگی، پرداخت الکترونیکی جرایم (منظور جرایمی است که برایشان شناسه قبض و پرداخت دارید) و یا ویرایش اطلاعات مالک خودرو است. همچنین در این سایت شما می توانید با مراجعه به قسمت قوانین و مقررات از میزان جرایم راهنمایی و رانندگی مطلع شوید. در ادامه مراحل و اطلاعات مورد نیاز برای استعلام و پرداخت خلافی گفته خواهد شد.

این روش قبل از ایجاد سرویس های مختلف (برنامه های موبایلی، استعلام پیامکی، استعلام از طریق سایت راهور 120 و…) بیشتر استفاده می شد. در حال حاضر، استفاده از این روش تنها در زمانی که قصد خرید وفروش خودرو یا وسیله نقلیه را داشته باشید، توصیه می شود.

از معایب این روش هزینه بَر بودن آن است. هزینه استعلام خلافی در دفاتر پلیس +10، 27 هزار تومان است. همچنین اگر قصد اعتراض به جریمه را داشته باشید، می توانید با پرداخت هزینه به هر یک از جرایم موجود در لیست خلافی اعتراض کنید.

ابتدا کد دستوری (ستاره، 110، مربع) را وارد کنید. سپس 4 گزینه نمایش داده می شود.

  • پلیس +10
  • خدمات راهور
  • کلانتری و پاسگاه
  • پلیس مطلعی

شما عدد دو یعنی خدمات راهور را انتخاب کنید.

منوی جدید شامل 2 گزینه است: خلافی خودرو، خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت که می توانید عدد 1 یا 2 را وارد کنید. پس از انتخاب این گزینه باید کد VIN را وارد کنید. برای وارد کردن عدد و حروف، زبان گوشی را روی انگلیسی تنظیم کنید و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید. استعلام خلافی با این روش برای شما هزینه دارد و هزینه ارسال هر پیامک خلافی 350 تومان است.

در صورت انتخاب گزینه 2 و با دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت می توانید از طریق سایت بیشتر بانک ها و یا دستگاه ATM، خلافی خودروی خود را پرداخت کنید. از معایب این روش عدم امکان پرداخت خلافی به صورت مستقیم است.

استعلام جریمه با این روش نیز برای شما هزینه دارد و هزینه ارسال هر پیامک خلافی 350 تومان است. برای استعلام خلافی از طریق این روش، کافی است کد vin را به شماره 1101202020 ارسال کنید. میزان خلافی و مبلغ جریمه برای شما ارسال می شود. از معایب این روش عدم امکان پرداخت خلافی است.

با مراجعه به سایت راهور نیز می توانید خلافی خودرو را استعلام و پرداخت کنید. کافی ست به آدرس www.rahvar120.ir مراجعه کنید و در منوی سمت راست گزینه خدمات را انتخاب و سپس روی استعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک کنید. مطابق راهنمای صفحه، بارکد پستی 8 رقمی و کد کپچا را وارد کنید. لیست جرایم رانندگی را در این صفحه می بینید. برای پرداخت نیز می توانید با انتخاب درگاه بانکی، موارد دلخواه را پرداخت کنید. همچنین در این صفحه امکان چاپ خلافی خودرو نیز میسر است.

برای استعلام تلفنی میزان جرایم رانندگی باید با شماره تلفن 88288888 تماس بگیرید. این تنها روشی است که می توانید با اعلام پلاک خودرو، خلافی خودرو را استعلام کنید. برای استعلام خلافی با پلاک، پس از تماس به سیستم جوابگوی صوتی وصل می شوید و طبق راهنما (1. استعلام تخلفات رانندگی، 2. استعلام صدور گواهینامه، 3. استعلام صدور کارت ماشین) باید عدد 1 را وارد کنید.

در مرحله بعد، به اپراتور وصل می شوید. اپراتور پس از پرسیدن شماره پلاک، خلافی خودرو را اعلام می کند.

منبع: فرادید

به "چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید