پیش بینی بیماری هانتیگتون با هوش مصنوعی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درک موجود از بیماری هانتیگتون فقط نشان داده که نشانه های این بیماری بین سن های 30 و 50 سال خود را نشان می دهند.

پیش بینی بیماری هانتیگتون با هوش مصنوعی

شرکت آی بی ام (IBM) از مهارت های هوش مصنوعی خود برای پیش بینی بیماری هانتیگتون استفاده می نماید. پیش از این شرکت آی بی ام (IBM) اعلام نموده بود که برای پیش بینی دیابت و سرطان پستان از هوش مصنوعی استفاده می نماید.

حال این شرکت خبر داده که از هوش مصنوعی برای پیش بینی بیماری هانتیگتون استفاده می نماید. این شرکت فناوری با بنیاد CHDI همکاری نموده تا یک مدل هوش مصنوصی توسعه دهد که می تواند پیش بینی کند آیا یک فرد علائم و نشانه های بیماری هانتیگتون را خواهد داشت یا خیر و در صورت مثبت بودن این جواب، مدل هوش مصنوعی این شرکت می تواند تشخیص دهد که سرعت پیشرفت این علائم تا چه اندازه بالا خواهد بود.

تیم تحقیقاتی این پروژه از اسکن ام آرآی (MRI) مغز استفاده کردند تا هوش مصنوعی را به شیوه دلخواه خود آموزش دهند. علاوه بر آن، از سیگنال های ماده سفید مغز استفاده کردند تا به سیستم یاری نمایند که چگونگی تغییر عملکرد شناختی و حرکتی مغز به مرور زمان را مورد سنجش قرار دهد.

درک موجود از بیماری هانتیگتون فقط نشان داده که نشانه های این بیماری بین سن های 30 و 50 سال خود را نشان می دهند.

این بیماری در اثر جهش در ژن کدنماینده پروتئین هانتینگتون ایجاد می گردد. هانتینگتون یک اختلال ارثی و پیشرونده است که باعث حرکات ناخواسته و مسائل روانپزشکی می گردد. علائم این بیماری در بزرگسالی ظاهر می شوند و در طول زمان هم شدیدتر می شوند.

محققان شرکت آی بی ام امید دارند که با یک اسکن ام آرآی بتواند ارزیابی های دقیق تری از این بیماری پیدا نمایند. گرچه که این روش نمی تواند منجر به ایجاد درمانی بهتر برای هانتیگتون گردد، ولی می تواند شرایطی را برای مبتلایان به این بیماری فراهم کند که برای تغییرات پیش رو آماده شوند.

منبع: فرادید

به "پیش بینی بیماری هانتیگتون با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بیماری هانتیگتون با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید